windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Microsoft sporo dopłaci producentom za urządzenia z WP – aktualizacja!

UPDATE: Eldar Murtazin, który ma w swojej kolekcji takie rewelacje jak, np. to, że Microsoft stworzy WP9 zupełnie od podstaw, albo że kafelki znikną z interfejsu WP, „częstuje” nas kolejnymi informacjami. Otóż według niego gigant z Redmond w 2014 roku wyłoży sporo kasy dla producentów, którzy zdecydowali się wspierać go w walce na rynku mobilnych systemów. Według Murtazina najwięcej dostanie Samsung – 1.2 mld $, Sony ma otrzymać 0.6 mld $, Huawei 0.6 mld $ a pozostali po 0.3 mld $. I żeby nie było niedomówień, ma to być rzekomo kwota jaką producenci dostaną za/na JEDNEGO smartfona. Ze względu na „połączenie” się Nokii z MS, fińska firma nie została uwzględniona w tym zestawieniu, ale już wcześniej słyszeliśmy, że MS wydawał na Nokię więcej niż od niej dostawał z powrotem w ramach opłat licencyjnych.

murtazin

Na ile informacje od Murtazina są wiarygodne, a w zasadzie na ile wiarygodne są wspomniane kwoty? Trudno powiedzieć, ale to że MS stara się finansowo wspierać swoich partnerów jest raczej oczywiste.

 

UPDATE: Znając Murtazina i jego poprzednie „wymysły” można było przypuszczać, że ta informacja jest również wyssana z palca. Microsoft szybko odpowiedział, również używając do tego Twittera:

reality check. Do we do co-marketing with partners? You bet! But these numbers are complete fiction!

 

Źródło: Twitter EM