windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Nokia Normandy z Androidem i metro-podobnym ekranem głównym

UPDATE2: Chociaż jesteśmy portalem o Windows Phone, nie ukrywamy, że ciekawostki takie jak ta, zwłaszcza że związana jest ona z największym producentem smartfonów z WP, są dla nas niezwykle interesujące. Stąd też pozwalamy sobie na kolejny wpis o Nokii Normandy. W skrócie dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi; model ten ma/miał być low-endowym smartfonem Nokii z mocno zmodyfikowanym Androidem. Wyglądem jak słusznie wielu z Was zauważyło przypomina nieco telefony z serii Asha. Na chwilę obecną trudno powiedzieć czy Normandy rzeczywiście trafi na półki sklepowe, zwłaszcza w obliczu niedawnej transakcji pomiędzy MS i Nokią, ale w ostatnim czasie pojawia się w sieci zastanawiająco dużo zdjęć i renderów z nim związanych.

normandy big

Powyżej zobaczyć możecie ostatni z nich, zaprezentowane na twitterze @evleaksa i może to ja mam omamy wzrokowe, ale powiedzcie czy ekran startowy nie przypomina Wam tego z WP? Na pierwszy rzut oka marny z tego Android i jak widać modyfikacje, przynajmniej te dotyczące UI, zaszły dość daleko. Wygląda też na to, że kafelki rzeczywiście muszą się podobać, skoro Nokia zdecydowała się na taką właśnie „nakładkę.” Co do reszty interfejsu, to mogliście go zobaczyć już wcześniej i wygląda on mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu, czyli już nieco bardziej androidowo.

normandy ui

Na pewno zwróciliście też uwagę na obecność „kafelków” Nokia Camera czy MixRadio na pierwszej grafice, czyli aplikacji Nokii znanych z WP. Oczywiście cały ten render może być tylko ładną przeróbką, którą pewnie nawet ja z moimi marnymi zdolnościami grafika mógłbym wykonać w Paintcie i w zasadzie ku temu bym się skłaniał, gdyby nie to, że @evleaks wydaje się być naprawdę rzetelnym informatorem, o czym nieraz się przekonaliśmy. Niewykluczone więc, że Normandy trafi jednak na sklepowe a to na pewno byłoby sporą niespodzianką.

UPDATE 15.01: A oto kolejne już „real-foto” modelu Normandy. Tym razem od vizileaksa, od którego wyciekła Lumia 1020.

vizileaks

UPDATE 2 16.01: A oto kolejne zrzuty ekranowe z systemu Noki Normandy.

normandy2

Źródło: @evleaks, WMPU, vizileaks