windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Hity roku 2013 – czyli najlepsze gry i aplikacje na WP wg Microsoftu

Na stronie sklepu Windows Phone ukazało się niedawno zestawienie gier i aplikacji nazwane „Hity roku 2013”. Lista zawiera 27 pozycji, które wg Microsoftu zasłużyły na miano HITU ubiegłego roku. Spis dostępny jest na stronie http://bit.ly/1kjOhJl i znajdziemy tam takie tytuły jak: Temple Run, Rayman Jungle Run, Instagram, Asphalt 8, które zdecydowanie zasługują na miano aplikacji roku.

bestof2013

Nie wiemy oczywiście jakimi kryteriami kierował się MS ustalając listę (czy była to ilość pobrań, popularność, czy ocena w WPS), ale na liście dostępne są również aplikacje mało popularne i znane np: w Polsce, dlatego też twierdzę, iż twórca zestawienia nieszczególnie przyłożył się do doboru aplikacji. Zdaje sobie sprawę, ze lista jest globalna i niekoniecznie wszystkie tytuły są popularne w każdym kraju, jednak w zestawieniu są tez takie, które w większości regionów nie maja nawet jednej oceny lub mają oceny bardzo słabe.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, że wśród 27 hitów znalazł się również polski tytuł 'Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki', ten wg mnie jak najbardziej pasuje do tego zestawienia.

A jakie jest wasze zdanie? Tytuły z listy zasługują na miano aplikacji roku 2013? Jakich gier i aplikacji wg Was brakuje w zestawieniu?