windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Trzy Lumie na podium w rankingu GSMarena

Koniec roku to czas podsumowań, raportów oraz rankingów na najlepszy sprzęt minionego roku. Z inicjatywą rankingu na najlepszy smartfon roku wyszedł portal gsmarena.com, który zorganizował konkurs pod nazwą „Smartphone Champions League”, w którym w szranki staęły 32 smartfony, zarówno low- jak i high-endowe najpoważniejszych producentów w branży.
Turniej podzielony był na 5 etapów, w których to czytelnicy GSMarena głosowali na najlepszy ich zdaniem smartfon, wygrany przechodził do kolejnego etapu i rywalizował z innym wygranym z poprzedniego etapu, i tak aż do momentu, gdy na arenie pozostały dwa modele. W finale zmierzyły się dwie topowe na dzień dzisiejszy Lumie: 1020 i 1520. Zwyciężyła oczywiście ta druga. Trzecie miejsce zajęła budżetowa Lumia 520 ex aequo z Nexusem 5.

gsmarena_002

Czy to przypadek, że Lumia 520 pobiła HTC One, a Lumia 1020 Nexusa generacji piątej i SGS3? Na to pytanie odpowiedzcie już sobie sami 🙂 Zainteresowanych rankingiem i szczegółowymi wynikami zapraszam na blog.gsmarena.com gdzie dostępne są pełne wyniki turnieju.