windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Promo

GTA: San Andreas trafi na smartfony z Windows Phone

UPDATE2: Mamy bardzo, bardzo dobrą wiadomość dla graczy – GTA: San Andreas trafi na trzy najważniejsze mobilne platformy (oraz Amazon Kindle) a to oznacza, że pograć będziemy mogli również na Windows Phone – mowa zapewne jedynie o „Ósemce.” Jeszcze lepszą informacją będzie chyba to, że gra trafić powinna do nas już w grudniu… tego roku. Niebawem ponownie będzie nam dane odwiedzić Los Santos, San Fierro, Las Venturas i inne lokacje razem z CJ-em. W sumie czeka na nas ponad 70 godzin dobrej zabawy. Rockstar obiecuje znacznie ulepszoną grafikę; bardziej szczegółowe modele postaci, samochodów, złożone cienie, wzbogaconą paletę kolorów i „lepszą widoczność” (draw distance). Wszystko to ma sprawić, że będzie to najlepiej wygladająca wersja San Andreas jaka ujrzała światło dzienne. Zmiany dotknęły również sterowanie – na ekranie pokazywane będą jedynie te przyciski, które będą nam potrzebne. Ulepszony został również sposób zapisu naszych postępów w grze (checkpointy). Do tego dostaniemy także wsparcie dla kontrolerów, z jakich korzystają obecne urządzenia mobilne.

gta sa

No, ale żeby nie było tak do końca kolorowo, jest prawdopodobnie jeden, nie taki znów mały haczyk. W informacji wyraźnie widnieje fragment mówiący o tym, że gra dostępna będzie na „wybrane urządzenia,” co w przypadku Windows Phone oznaczać może jedno: użytkownicy smartfonów z 512 MB RAM mogą gry „nie odpalić.” Oczywiście to tylko moje niczym niepotwierdzone domysły, ale obserwując to jak deweloperzy traktują low-endy z WP8 w przypadku gier, można przeczuwać, że coś jest na rzeczy.

Kamilu dzięki za info 🙂

UPDATE: Portal Engadget donosi, że GTA: San Andreas pojawi się na Windows Phone już w przyszłym tygodniu i kosztować ma 6,99 dolara, gra wymagać będzie 1GB pamięci RAM. Czyżby święta pod znakiem GTA? 😛

UPDATE2 16.01: Rockstar najwidoczniej nie spodziewało się aż tak dużego zainteresowania mobilną wersją GTA San Adreas ze strony dość skromnego (w porównaniu do Androida czy iOS) środowiska Windows Phone. Użytkownicy WP najwidoczniej męczą jednak pomoc techniczną producenta, bo ten zdecydował się oficjalnie odpowiedzieć w tej sprawie. Niestety bez większych konkretów – data premiery GTA: SA zostanie podana do wiadomości niebawem.

rkstr

Źródło: Rockstargames.com