windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry RPG Xbox Live

The Sims FreePlay ląduje w WPS!(WP8)

Ostatnio coraz więcej ciekawych i co ważniejsze darmowych tytułów trafia do kolekcji Xbox live. Tym razem do zacnego grona bezpłatnych produkcji trafiła gra dobrze znana głównie z PC-towych odsłon. The Sims FreePlay to już trzecia odsłona tej serii trafiająca na mobilne okienka, tym razem jednak ma bardziej od poprzednich wersji nawiązywać do tego co znamy z komputerów.

 
Mimo iż gra wydaje się być dość znana nawet dla przeciętnego fana gier komputerowych, to jednak postaram się ją nieco przybliżyć. Głównym celem każdego tytułu spod znaku „The Sims” jest symulacja życia, w którym kierujemy poczynaniami naszych simsów. Wszystko zaczyna się od wybrania naszego pierwszego domku, a później stworzenia naszej pierwszej postaci. Przy tworzeniu sima mamy prawdziwe pole do popisu, gdyż możemy niemal  dowolnie dobrać do niego wygląd oraz charakterystykę, a wszystko dopełnia bogata garderoba, w której nie zabraknie również mniej konwencjonalnych strojów. Kiedy już uporamy się z wyborami i nasza postać będzie gotowa do gry, zaczyna się prawdziwa zabawa.

sims1 sims4

Właściwie tutaj jesteśmy już ograniczeni tylko naszą wyobraźnią ponieważ to od nas zależy jak pokierujemy losami naszego podopiecznego. Możemy tworzyć mu związki z innymi simsami, rozwijać jego zainteresowania czy też wyzwalać dusze artysty, ale można też wprost…przeciwnie.  Nie bez przyczyny napisałem, że jest to poniekąd symulator życia, gdyż nasz sims ma swoje potrzeby fizjologiczne i duchowe, które będą wpływać na jakość zadowolenia naszego bohatera, a to z kolei na jego żywotność. Przez co musimy pilnować by nie zaniedbać zbytnio żadnej z jego potrzeb. Oprócz kierowania życiem, mamy możliwość również rozwoju otoczenia i kreowania go. Będziemy mogli wyposażać nasze domostwa i dostosowywać do naszych upodobań, prócz tego stworzymy sobie wymarzony ogródek czy też wychowamy jakiegoś zwierzaka.
sims2
Gra prezentuje się naprawdę nieźle pod względem graficznym, a sama rozgrywka też jest dość przyjemna i wygodna. Niestety nowe Simsy przeznaczone są tylko dla posiadaczy urządzeń z 1GB ramu na pokładzie, przez co reszta użytkowników WP8 niestety będzie musiała obejść się smakiem. Natomiast wszystkim, którym gra „odpali” mogę z czystym sumieniem polecić jej ściągnięcie. 🙂

ikona-marketu sims qrcode