windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Nokia zapowiada dwie nowe ładowarki dla urządzeń moblinych

Nokia znana jest z tego, że do swoich urządzeń oferuje bogatą gamę akcesoriów od słuchawkowych zestawów Bluetooth zaczynając a na obudowach kończąc. Do tych bardziej standardowych dodatków nie tak dawno zaczęły dołączać ładowarki pozwalające na bezprzewodowe ładowanie oraz małe przenośne ładowarki, które pozwolą nam uzupełnić energię naszego smartfona nawet jeśli nie mamy w danej chwili dostępu do prądu.
DT-601 to ładowarka kompatybilna ze standardem Qi umożliwijącym bezprzewodowe ładowanie. Model ten dostępny będzie pdoobnie jak większość Lumii w kilku wersjach kolorystycznych. W tym wypadku będą to: żółty, niebieski (cyan), jasny czerwony, czarny i biały. Jak dodatek dioda LED informująca o ładowaniu urządzenia. Cena to ok. 29€ czyli w przeliczeniu ok. 120 zł. Na terenie Europy i obu Ameryk urządzenie pojawić powinno się jeszcze w tym roku – najwcześniej dostanie go region Azji i Pacyfiku, bo już w przyszłym miesiącu.
nokia ladowarki 2
DC-19 to z kolei uniwersalna przenośna ładowarka, która może uratować „życie” naszego smartfona, gdy w pobliżu nie będzie gniazda sieciowego lub gdy zapomnimy zabrać ze sobą ładowarki. Warunek to oczywiście uprzednie uzupełnienie zapasów prądu. A jest co uupełniać, bo DC-19 mieści w sobie ogniowo o pojemności 3200 mAh. Dodatkową zaletą są niewątpliwie skromne wymiary urządzenia – 99.5mm długości i grubość/obwód 25.4mm – sprawią, że bez problemu zmieści się ona nawet do małej damskiej torebki. W pełni naładowana DC-19 „przetrwa” ponad 6 miesięcy w trybie czuwania. Całkiem wygodny wydaje się też sposób sprawdzania poziomu jej naładowania – poinformują nas o tym diody LED. Podobnie jak DT-601 również i ten model dostępny będzie w kilku kolorach, chociaż ich wybór nie będzie już tak duży: niebieski (cyan), biały, żółty (kable micro-USB również będą dostarczane w odpowiednium, pasującym do ładowarki kolorze). Cena urzadzenia to ok. 29€ czyli tak samo jak w przypadku DT-601 ok. 120 zł.
dc19
Warto wspomnieć, że Nokia ma już w swoim asortymencie zarówno ładowarki bezprzewodowe (DT-900, DT-901, stojak/stacja dokująca) jak i uniwersalne ładowarki przenośne (DC-16 i DC-18). Zainteresowanym polecam odwiedzić stronę Nokii i dział akcesoriów, aby zapoznać się z ich całą ofertą.

Źródło: WMPU

gregor dzięki za info