windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Marketplace w Polsce i w innych krajach? Petycja

Jak zapewne wiecie Marketplace dla WP7 nie jest dostępny dla użytkowników we wszystkich krajach, aktualnie tylko 16 krajów ma do niego dostęp (niestety Polska jeszcze nie). Telefony z WP7 są dostępne są już w wielu krajach ale Microsoft póki co nie otwiera Marketplace dla „reszty”.

Aby wywrzeć większą presję na firmie Microsoft powstała również petycja, w której użytkownicy proszą o udostępnienie Marketplace we wszystkich krajach. Jeżeli jesteście ZA, zapraszam do podpisania się:) http://www.petitiononline.com/wp7intl/petition.html

Marketplace
Marketplace

Zaciekawiło mnie jednak oficjalne stanowisko Microsoft w sprawie rozszerzenia Marketplace, postanowiłem zatem napisać do ich supportu z zapytaniem czy i kiedy Marketplace bedzie dostępny w Polsce. Poniżej odpowiedzi jaką dostałem od Pani Pauliny z Centrum Obsługi Klienta Microsoft:

„Usługa Marketplace jest aktualnie dostępna w 16 krajach świata i z czasem będzie również dostępna w innych regionach. O terminie dostępności usługi Marketplace będziemy informować w osobnych komunikatach. Jako firma notowana na giełdzie w Nowym Jorku nie podajemy szczegółów wyprzedzających związanych z produktami pojawiącymi się na rynku, ponieważ takie informacje mogą spowodować ruchy na giełdzie.”

Pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać….