windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo

Nokia zamierza kontynuować prace na ekranem podglądu – dostępnych będzie więcej notyfikacji

Nie wiem jak Wy, ale jak czekałem na aktualizację Amber głównie z powodu Nokia Glance Screen czyli ekranu podglądu, który w moim odczuciu jest bardzo użyteczną funkcją. Sam korzystam z niej cały czas, nawet jeśli odbywa się to kosztem mojej i tak niezbyt wydajnej baterii w 820-stce. Zresztą „cena” jaką płacimy za ekran podglądu, nawet jeśli jest on aktywny „na okrągło”, nie jest tak duża, a przecież możemy też skorzystać z opcji „Podejrzyj”, która aktywuje zegar po przeciągnieciu ręką nad czujnikiem zblizeniowmy lub, po najnowszej aktualizacji, z interwału, który z przerwami, co jakiś czas będzie wyświetlał nasz NGS.
W obecnej formie ekran podglądu dostarcza niestety niewielu informacji; mamy oczywiście duży zegar, ikonę ładowania i wyciszenia/wibracji i to tyle. Aż się prosi, by upchnąć tutaj również inne powiadomienia: sms-y, maile, alarmy czy nawet powiadomienia z innych aplikacji jakie zainstalowane mamy na naszym smartfonie.

wp_ss_20130908_0001wp_ss_20130908_0002

I wiecie co? Nokia zamierza to zrobić! Świadczyć może o tym, np. niedawny update aplikacji „Wyświetl + Dotknij”, która teraz de facto nazywa się tylko „Wyświetl” a poszczególne jej funkcje zostały teraz nieco jaśniej rozlokowane w sekcji Ustawień. Nokia wprowadziła też nieco dziwną opcję pozwalająco wyłaczyć w Podglądzie zegar i powiadomienia. Dlaczego dziwną? Bo po zrobieniu tego ekran NGS pozostaje w zasadzie nadal aktywny, ale nie będzie nic wyświetlał, jako że zegar i powiadomienia to wszystko czym na chwilę obecną może się on pochwalić. Można by pomyśleć, że to jakiś błąd w aktualizacji, ale nie, WPCentral jest w stanie potwierdzić, że Nokia pracuje nad rozwojem ekranu podglądu i wprowadzeniem nowych powiadomień – że jest tak w istocie niech świadczy poniższy film, na którym możecie zobaczyć Lumię 920 z aktualizacją Bittersweet Shimmer/GDR3 oraz widoczną na ekranie podglądu notyfikacją maila. Jeżeli „mamy” maila, to może również i coś więcej, tylko nie zostało nam pokazane?

 
Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój tej funkcji w Lumiach (może trafi ona również do pozostałych smartfonów z WP8 w obliczu obecnej sytuacji Nokia-MS) i mam cichą nadzieję, że być może Nokia zdecyduje się lub znajdzie sposób na udostępnienie jej również najtańszym budżetowym modelom, które w Amber zostały jej pozbawione.

Źródło: WPCentral