windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Samsung

ATIV S "padł" czyli pierwszy smartfon z WP8 odblokowany

Telefony z Windows Phone zdecydowanie trudniej odblokować niż większość urządzeń z Androidem. Dla chcącego jednak nic trudnego i tak oto w sieci pojawiły się informacje, że na ATIV S od Samsunga udał się „interop.” Dokonał tego jeden z użytkowników forum xda-developers o wdzięcznym nicku „Good Day to Die”, Wykorzystał on w tym celu lukę w aplikacji Diagnostic Samsunga, co oznacza, że odblokowania tego nie można (jeszcze) „przenieść” na inne urządzenia z WP8. Interop nie jest odblokowaniem pełnym, ale teoretycznie otwiera drogę do instalowania „niepodpisanych” aplikacji oraz daje możliwość wglądu w te elementy API, które do tej pory zarezerowane był dla Microsoftu i OEM-ów.
O ile mnie pamięć nie myli podobnie wyglądała sytuacja z WP7 i również Samsung był tutaj pierwszym producentem, którego telefon udało się odblokować. Znacznie „gorzej” jest z Lumiami – niektóre modele z WP7 „pękły” dopiero w tym roku.
ativ s ds
Jeżeli jesteście bliżej zainteresowani tematem, to możecie o nim szerzej poczytać na xda-developers lub na naszym rodzimym portalu .pl
Jaka jest w ogóle Wasza opinia na temat odblokowywania smartfonów – uważacie, że otwiera to tylko drogę do nadużyć w postaci, np. piractwa czy jesteście też w stanie dostrzec jakieś pozytywne strony takie sytuacji?

Źródło: WMPU, xda-developers, .pl