windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

IDC prognozuje 10% udział WP w rynku do 2017

Niemal wszystkie dane informujące o udziałach systemów moblinych w rynku zdają się wskazywać, że Windows Phone powoli pnie się do góry. Ostatnie informacje od Kantaru również potwierdziły taki stan rzeczy i chociaż mobliny system Microsoftu nadal boryka się ze spadkami w USA i Chinach, w posostałych częściach świata, zwłaszcza w krajach biedniejszych i rozwijających się, jego udziały wzrastają w dość szybki tempie i potrafią wynosić nawet ok. 15-20%.
idc2017
Ośrodek IDC zajmujący się analizami szacuje, że w ciągu najbliższych 4 lat udziały WP w znaczeniu globalnym powinny sięgnąć 10%. Z badań IDC wynika też, że WP będzie jedynym systemem moblinym, który odnotuje znaczący wzrost. Android ze swoimi obecnymi 75% zanotuje spadek do nieco poniżej 70%, a iOS powinien utrzymwać się na tym samym poziomie, ze wskazaniem na minimalny wzrost. Pozostałe systemy mobline jak chociażby BB OS zdają się nie liczyć już w wyściu o podium.
idc 2017
WP będzie więc jeszcze bardziej umacniał swoją trzecią pozycję, zmniejszając jednocześnie wyraźnie różnicę do drugiego Apple. Osobiście bardzo zastanawia mnie strategia MS, który jak pewnie wiecie w pewnym sensie „połączył się” z Nokią, kupując strategiczne elementy tej firmy. Wiemy, że na pewno kontynuowana będzie polityka budżetowych modeli, której nie mógło dużej opierać się nawet samo Apple decydując się na wydanie taniej wersji iPhone’a. Co poza tym się jednak zmieni i jak wpłynie na losy WP, pozostaje na razie zagadką; Microsoft zdaje się mieć jednak nieco bardziej ambitne plany niż te o których mówi IDC – 15% do 2018 roku 🙂

Źródło: IDC