windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry

DarkTower – kolejna gra fabularna polskiej produkcji

Dark Tower – taką nazwę nosi pierwsza, nowo powstała gra młodego studia deweloperskiego MobiTouch sp. z o.o.
Jest to połączenie gry logicznej z grą fabularną. Polega ona na walce z potworami, zamieszkującymi lochy ciemnej wieży, zbudowane niczym labirynt. Gracz rozwija swoją postać w zamian za zdobyte złoto i doświadczenie. Ważne jest ostrożne zarządzanie znalezionymi kluczami, które otwierają komnaty, pełne przydatnych przedmiotów, ale też mrocznych wrogów. W grze występują trzy rodzaje kluczy: zielony, niebieski i srebrny. Każdy klucz otwiera drzwi odpowiedniego koloru. Dodatkowo – w trakcie wędrówki znaleźć można złoty klucz, który jest kluczem uniwersalnym i zwiększa ilość każdego rodzaju kluczy o jeden.
04641f07-abc2-400e-866c-c33e1c747e38
Podczas rozgrywki gracz zdobywa mikstury, zwiększające jego energię życiową, zdolność obrony oraz ataku, dzięki czemu może rozwijać swojego bohatera i walczyć z coraz silniejszymi przeciwnikami. Co pewien czas można także spotkać handlarza, sprzedającego owe preparaty, a nawet klucze.
2e5aada4-3c8a-46c5-96c6-31a8e409bb94
W lochach znajdują się też ukryte części zbroi, które znacznie powiększają zdolności ofensywne jak i defensywne.
Gra jest częściowo animowana, przez co gra się przyjemniej. Przeciwnicy posiadają dodatkowe zdolności jak np.: gobliny kradną złoto podczas walki, golem ognisty próbuje spalić gracza, ciekawym przeciwnikiem jest też duch, w którego ciężko trafić.
Wieża posiada wiele poziomów, po których przemieszczanie się, od samego początku rozgrywki, ułatwia teleport. Istnieje też możliwość przenoszenia się na poziomy, na których gracz już wcześniej był, w celu zdobycia większej ilości punktów, doświadczenia i złota. Do pomocy w nawigacji służy mapa poziomu – za każdym razem, gdy postać się zgubi, można sprawdzić gdzie się obecnie znajduje i czy na mapie widać jeszcze jakieś obiekty, z którymi warto wejść w interakcję.
6acff816-2af8-42a5-8f7d-eca4810526a1
Fabuła owiana jest historią z zamierzchłych czasów, opowiadającą o tym, jak i dlaczego wieża przeobraziła się w mroczne miejsce, zamieszkałe przez złowrogie potwory. Dzięki temu grający staje się częścią tej historii i szybko wciąga się w ciekawą rozgrywkę, której przez cały czas towarzyszy stworzona dla potrzeb gry unikalna oprawa muzyczna.
Ostatecznym celem gry jest pokonanie byłej królowej wampirzycy, siejącej postrach w okolicznych wioskach, a przy tym zdobycie bogactwa i sławy.
W grę można zagrać na trzech poziomach trudności. Dobrze jest zacząć od poziomu „Easy”, aby sprawdzić swoje siły, ale też zapoznać się z legendą Dark Tower i wyczuć jej atmosferę.
Obecnie gra dostępna jest tylko na systemie Windows Phone, ale twórca już zapowiedział, że niebawem ukaże się też na innych platformach, w tym na Windows 8. W tej chwili Dark Tower kosztuje jedynie 3,49 zł czyli 1$.
[appbox windowsstore 9nblggh58h69]

Informacja prasowa MobiTouch Sp. z o.o.