windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Microsoft nadal potencjalnie zainteresowany zakupem Blackberry

Jak mówią „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i coś może w tym być nawet w przypadku Microsoftu, który właśnie powinen być „syty” po zakupie Nokii. Według Bloomberg(a) gigant z Redmond nadal rozważa zakup kanadyjskiego Blackberry (dawniej RIM), które ostatnio oznajmiło, że szuka „strategicznej alternatywy” i gotowe jest na fuzję, sprzedaż całej firmy lub tylko pewnych jej części. Nowe BB10 niestety nie okazało się sukcesem, jego sprzedaż jest na tyle słaba, że niektórzy operatorzy zdecydowali się wycofać urządzenia z tym systemem ze swojej oferty.
Dlaczego Microsoft jest zainteresowany BB? Odpowiedź jest prosta – rynek biznesowy, na którym BB nadal trzyma się stosunkowo mocno i jest tam cenione. Microsoft ze swoim WP8 nadal nie do końca może dotrzeć do tego niezwykle waznego i lukratywnego sektora a zakup BB, ich usług i patentów a przede wszystkim „reputacji” miałby okazać się pomocny.
BlackBerry-Z10-vs-Nokia-Lumia-920
Czy jednak Microsoft stać na to, by po jednym całkiem sporym zakupie wydawać kolejne miliardy? Jeśli miało by to pomóc w dotarciu do sektora biznesowego a także zablokowałaniu konkurencji, która z pewnością również spogląda na BB, to pewnie tak.

Źródło: WPCentral