windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Kantar: Windows Phone ma 8.2% rynku w Europie

Pozycja Windows Phone jako trzeciego systemu operacyjnego wydaje się być stabilna, chociaż Microsoft na pewno życzyłby sobie aby procentowy udział w rynku wyglądał nieco „lepiej” – niecałe 4% rynku w rozumieniu ogólnym, to nadal bardzo mało, chociaż jak pokazują ostatnie statystyki wszystko powoli zmierza w dobrym kierunku. Nie tak dawno mogliśmy przeczytać, że WP jest drugą najpopularniejsza platformą w Ameryce Łacińskiej a i w naszym kraju przecież wiedzie się mu całkiem dobrze. Zesztą rynek europejski zdaje się być bardziej łaskawy dla urządzeń z WP w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi które nadal zdominowane są przez produkty Apple’a i urządzenia z Androidem.
Według danych Kantar mobilny system Microsoftu ma już ok. 8.2% rynku w 5 kluczowych pańtwach europejskich i w ciągu ostatniego miesiąca (dane do lipca) jego udział zwiększył się tutaj z 6.9% do 8.2%. W poszczególnych państwach kształtowało się to następująco:
– z 5.9% do 8.8% w Niemczech,
– z 8.6% do 9.2% w Wielkiej Brytanii,
– z 9.0% do 11% we Francji,
– z 1.4 do 1.8% Hiszpanii,
– we Włoszech bez zmian 7.8%
kantar dane lipiec
Odbiegając nieco od Europy, spory wzrost zanotowano w Meksyku z 7% do 12.5%, ale niezwykle ważny dla MS rynek amerykański i chiński to już niestety spadki: w USA z 4% do 3.5% a w Chinach aż z 4.9% do 1.5%.
Co ciekawe Kantar sugeruje, że wzrost procentowy udziałów WP nie pochodzi (już) głównie ze zmian pomiędzy mobilymi platformami jakich dokonują użytkownicy a ma on być zasługą tych osób, którzy po raz pierwszy zdecydowały się na zakup smartfona. Stąd też i nastawienie głównego producenta, czyli Nokii na produkcję głównie modeli budżetowych, które bardzo często wybierane są właśnie jako pierwszy smartfon. Dla przypomnienia budżetowa Lumia 520, w tej chwili najpopularniejszy smartfon Finów, ma już ok. 30% rynku WP8 a przecież od jej premiery wcale nie minęło tak wiele czasu.
Kibicujemy WP z całych sił i many nadzieję, że jak najszybciej zobaczymy wynik dwucyfrowy, chociażby na razie tylko w Europie 🙂

 Źródło: WMPU