windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Narzędzia Programy Promo Przegląd Marketplace Rozrywka

App Tester: Zestawienie aplikacji szkolnych

Rozpoczął się rok szkolny. W związku z tym postanowiłem przygotować małe zestawienie aplikacji pomagających w szkole. A będzie tego dużo: od historii, przez angielski, informatykę i dzienniczki szkolne aż po geografię. Mam nadzieję, że każdy uczeń oraz student znajdzie w tym wpisie coś dla siebie.
Poczet Królów Polskich – Bezpłatne
Aplikacja przeznaczona jest dla fanów historii (w tym mnie 😀 ) Dostarcza informacji o wszystkich królach oraz książątach panujących w Polsce. Każdy władca został szczegółowo opisany oraz zilustrowany. Dodatkowo autor przygotował także listę dynastii władających naszą Koroną. Wykonanie graficzne jest dość ładne – stylizowane na stary pergamin nadaje aplikacji „postarzającego” efektu.

poczetkrolow1 poczetkrolow2 poczetkrolow3

Ocena: 8+/10

ikona-marketu.png poczet królów polskichpoczetkrolow qr

Asystent ucznia – 3.49 zł/Trial

Asystent ucznia jest bardzo ciekawą aplikacją. Po pierwsze jest po polsku. Po drugie oferuje jako jedna z niewielu możliwość zapisywania ocen. Aplikacja liczy automatycznie naszą średnią z danego przedmiotu oraz średnią ze wszystkich przedmiotów. Oprócz listy przedmiotów oraz ocen, dostępna jest także lista nauczycieli. Do każdego kontaktu możemy przypisać numer telefonu oraz e-mail. Nie obyło się jednak bez minusów. Dzienniczek ocen liczący średnią dostępny jest jedynie w wersji płatnej. Niektórych mogą również denerwować prędkość wczytywania poszczególnych stron i list.

asystent ucznia 3 asystent ucznia 2 asystent ucznia 1

Ocena: 9+/10

asystent ucznia ikona ikona-marketu.pngasystent ucznia qr

School Timetable – Bezpłatne

W największym skrócie – jest to plan lekcji. Ale za to jaki! Szata graficzna to jeden z największych atutów tej aplikacji. Wszystko wygląda niczym namalowane kredką. Minimalizm oraz jasne barwy sprawiają, że wrażenia estetyczne opisałbym jako bardzo dobre. Jeżeli Wasz plan lekcji zawiera przedmioty dość niestandardowe (tak jak u mnie – Edukacja z Bezpieczeństwa, czy Zajęcia kulinarne) możecie je bez problemu dodać a także wybrać nazwę oraz jedną z 14 ikon. W porównaniu z Asystentem Ucznia, ta aplikacja działa zdecydowanie płynniej. Za minus należy uznać brak możliwości przypisywania do lekcji nauczyciela, bądź brak dzienniczka z ocenami.

school time table3 school time table1 school timetable 2

Ocena: 8/10

ikona schooltime table ikona-marketu.pngschool timetable qr

Dictionary.com – Bezpłatne

Jaki jest najlepszy sposób na naukę języka? Zapoznanie się ze słówkami, oraz ich definicją w tym samym języku. Dlaczego? Ponieważ oprócz nauki tylko jednego słowa, uczymy się także zdobywać informacje zawarte w tekście. Z tego powodu Dictionary.com polecam osobom które znają angielski lub hiszpański dość dobrze. Aplikacja codziennie pokazuje nam „słowo dnia” dzięki któremu możemy rozwinąć swoje słownictwo, oraz poszerzyć wiedzę. Oprócz tego, możemy jescze wyszukiwać interesujące nas terminy, dodawać je do ulubionych. Aplikacja wspiera pracę w trybie off-line. Nie samymi słówkami człowiek żyje, więc miłym urozmaiceniem może być „Pytanie dnia.” Zazwyczaj jest podchwytliwe lub nieco zabawne. Kiedyś trafiłem na takie: ,,In what other language do people recite at play and play at recital?”

dictionary.com 3 dictionary.com 1 dictionary.com2

Ocena: 9/10

dictionary.com ikona-marketu.png dictionary.com qr

Britaninca – 17.49 zł

Bawiąc sie telefonami rodziny znalazłem mobilną aplikacje Britannica. Czemu warto o niej wspomnieć? Choćby z jednego powodu: Britannica to największa i jedna z najstarszych encyklopedii na świecie. Od bodajże 2011 roku nie jest wydawana w wersji papierowej. Autorzy postanowili podejść do tego zagadnienia w nowoczesnym stylu. Zamienili więc książki na smartfony, tablety oraz komputery. Aplikacja pokazuje nam osoby urodzone oraz ważne wydarzenia, które wydarzyły się w danym dniu. Lista haseł jest bardzo duża, dodatkowo na ekranie głównym pokazują się stale aktualizowane ciekawostki. Artykuły możemy zapisywać w telefonie, oraz dodawać do ulubionych. Niestety nie jest dostępna opcja wypróbowania. Jeżeli nie chcecie wydawać pieniędzy w ciemno, zapraszam do filmu wideo z wpcentral.com gdzie możecie bliżej zapoznać się z tą encyklopedią. (Filmik dostępny jest tutaj)

britannica3 brittanica brittannica2

Ocena: 8+/10

                        britannica ikona ikona-marketu.pngbritannica qr

 
Angielski – Bezpłatne
Gdyby Hitler podbił cały świat, mówilibyśmy po niemiecku. Gdyby zrobił to Stalin – mówilibyśmy po rosyjsku. Całe szczęście żadnemu z nich się to nie udało, więc teraz wszyscy możemy mówić wolni, po angielsku 😉 Mówiąc bardziej serio, nauka angielskiego jest ważna. Dzięki takim aplikacjom jak ta, możemy robić to łatwiej i przyjemniej. Uczyć się możemy na kilku stopniach zaawansowania. Dokładnie jest ich 6. Na każdym z nich mamy do wyboru naukę słówek z poszczególnych kategorii. Tych jest zaś bardzo dużo. Po wykonaniu testów możemy obserwować statystyki podsumowujące naszą naukę, oraz robić powtórki.

angielski3 angielski1 angielski2

Ocena: 9/10

angielski ikona-marketu.pngAngielski qr

TouchDevelop – Bezpłatna

TouchDevelop jest narzędziem do tworzenia własnych aplikacji i gier. Bez konta developerskiego. Jaki jest haczyk? Aplikacje możemy pobierać tylko bezpośrednio przez aplikację. Osobiście nie udało mi się stworzyć czegoś lepszego niż kropki, która odsuwa się po naciśnięciu ekranu 🙂 Patrząc jednak na dzieła innych mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest to doskonałe narzędzie do nauki pisania skryptów.

59214faa-335c-4b25-9aaa-0b45ad6aa45d ebcb7812-c68c-42f0-89a7-66690add9f1a 067dd9e3-1cc4-4b0b-b1a3-9c87c1e5b4e1

Ocena: 9/10

                            touchdevelop ikona ikona-marketu.pngtouchdevelop qr

Quiz Geograficzny – Bezpłatne

Na koniec coś dla osób uczących się stolic (sam w 2 klasie gimnazjum byłem katowany wszystkimi stolicami z Europy, Ameryk i Azji). Aplikacja ta w prosty sposób pomaga w zapamiętaniu poszczególnych miast. Dostajemy nazwę kraju i spośród 3 stolic mamy wybrać tą poprawną. Oczywiście nie zostajemy rzuceni na głęboka wodę – listę państw i ich stolic możemy w  każdej chwili sprawdzić w menu głównym.

824f67f6-8dda-4c4d-aaba-bccaf2a98ab2 9a61b8a0-1369-4ec2-9495-ccba32b5207e 09889171-9867-4196-83ec-b073d4c1d198

Ocena: 8/10

quiz geograficzny ikona-marketu.pngQUIZ QR