windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo

Nokia odpowiada na ważne pytania związane z aktualizacją Amber – "double tap to wake" nie dla wszystkich

Kilknaście dni temu, kiedy to bardziej oficjalnie wystartowało rozsyłanie aktualizacji Amber, pojawiły się też niezbyt pozytywne informacje dotyczące dostępności niektórych funkcji w tym update’cie. By rozwiać te oraz inne wątpliwości na swoim blogu Nokia odpowiedziała na kluczowe pytania jakie stawiali użytkownicy w tym temacie. Oto i odpowiedzi, z częsci niestety pewnie nie będziecie zbyt zadowoleni, przynajmniej niektórzy z Was.
P: Na liście z dostępnością Amber widzę „Waiting for approval”/Coming Soon.” Które jest dla mnie „lepsze”?
O: „Waiting for approval” oznacza że aktualizacja znajduje się w końcowej fazie testów, „Coming Soon” zaś że została on zatwierdzona i dokonujemy jedynie drobnych zmian przed jej wypuszczeniem, czyli oprogramowanie powinno trafić do użytkownika szybciej jeśli ma taki status.
 
P: Dlaczego wszyscy nie mogą dostać aktualizacji w jednym czasie tylko jest ona rozsyłana stopniowo?
O: By upewnić się, że oprogramowanie spełnia nasze standardy jakości testujemy je kilkakrotnie w różnych wariantach krajowych jak i u operatorów. Aktualizacja Amber powinna trafić na wszystkie Lumie z WP8 do końca września.
 
P: Czy wszystkie modele otrzymają funkcję „double tap to wake” (budzenie ekranu za pomocą podwójnego stuknięcia) i „flip to silence” (wyciszanie dzwonka poprzez obrócenie telefonu)?
O: Niektóre funkcje, np. „double tap to wake” wymagają określonego hardware, który nie we wszystkich Lumiach jest obecny. Z tego też powodu np. „double tap to wake” nie będzie wspierany przez modele 720, 625, 620 i 520. „Flip to silence” z drugiej strony trafi na każdą Lumię z WP8.
 
P: Dlaczego aplikacja Pro Camera nie jest dostępna dla modeli niższych niż te z serii 92X?
O: Pro Camera to aplikacja, która ma duże wymagania zarówno pod względem hardware’u jak i software’u dlatego też została zoptymalizowana dla high-endowych smartfonów z serii Lumia jak 920, 925 i 928. 
 
P: Czy radio FM będzie działać po Amber na Lumii 620?
O: Nie, ponieważ model 620 nie posiada chipu (to nie do końca tak, ale nie ważne), który wspierałby tę opcję. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku modeli 810 i 928 (rynek amerykański).

Źródło: Nokia Conversations Blog