windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy

Foursquare – zwycięska recenzja z konkursu Z Band

Recenzja konkursowa napisana przez czytelnika o nicku djfoxer.
Każdy z nas uwielbia pokazywać w sieci co robi i gdzie przebywa. Ci którzy regularnie korzystają z Facebooka i obserwują to co się dzieje na tym serwisie, z pewnością się ze mną zgodzą. Wiele osób za pomocą smartfonów (przy użyciu GPS), udostępnia swój status zameldowania w serwisach społecznościowych. Dzięki temu znajomi widzą, gdzie kto był, ale co ważniejsze – co polecił i jakie miejsce czy lokal jest warte odwiedzenia.
W ten trend idealnie wpisał się aplikacja Foursquare. Głównym celem jest zbieranie punktów za meldowanie się w różnych miejscach (tzw. „check-in”). Im więcej, tym wyżej jesteśmy w rankingu, w którym są nasi znajomi. Pozwala to na pewnego rodzaju rywalizację. Co więcej, zbierając punkty, odblokowujemy różne nagrody i odznaczenia. Jest tego całkiem dużo i dla zbieraczy wszelkiego typu osiągnięć, będzie to dodatkowa zachęta do używania tej aplikacji. Przedstawiając ogólne założenia Foursquare , warto opisać status Mayorship. Jest to rodzaj odznaczenia dla osoby, która w danym miejscu „zaznaczała” się najczęściej. Taki użytkownik jest widoczny dla wszytkich, którzy odwiedzą to miejsce. Oczywiście do każdego odwiedzonego miejsca można dodać opis oraz zdjęcie.

foursquare 4foursquare3

Jak zatem prezentuje się aplikacja kliencka na Windows Phone? Bez owijania w bawełnę powiem, że jest to jedna z ładniejszych i bardziej funkcjonalnych aplikacji, w sklepie MS dostępna za darmo dla wszystkich urządzeń z Windows Phone. Aplikacja powstała we współpracy z inżynierami z Nokii. Widać to po intuicyjnym i szybkim interfejsie. Całość sprawia świetne wrażenie i nie można nic zarzucić osobom odpowiedzialnym za Foursquare na mobilne okienka.
Po uruchomieniu, na ekranie startowym otrzymujemy najbliższe i najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć. Widzimy tutaj miniaturkę zdjęcia i kategorię, do której należy lokalizacja. Klikając w pojedynczy element, możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji: ile osób zaznaczyło swoją obecność, przejrzeć zdjęcia i komentarze, które powiedzą więcej, niż foldery reklamowe. To idealny sposób na poznanie okolicy. Tutaj także znajdziemy element „Specials”. To wyjątkowy kafelek – przestawia on bowiem miejsca, w których po zameldowaniu się otrzymamy zniżkę w sklepie lub bonus!

foursquare1foursquare2

W każdej chwili można do danego miejsca dodać komentarz lub zdjęcie. Grafika może pochodzić z dwóch źródeł: z aparatu lub z huba ze zdjęciami, z naszego urządzenia z Windows Phone. Dodanie każdego z tych elementów nie powinno przysporzyć żadnych problemów. Każdą z lokalizacji można dodać w postaci kafelka do ekranu startowego, aby jeszcze szybciej dostać się do ulubionego miejsca.
foursquare upgrade5
Niezmiernie ciekawym dodatkiem jest aktualizacja Foursqare dla Lumii z Windows Phone 8. Nokia postarała się o to, aby użytkownicy tych  urządzeń dostali wyjątkowy prezent. Otóż w sklepie dostępna jest aktualizacja, dodająca wykorzystanie Map Nokii, a także rozszerzoną rzeczywistość, znaną chociażby z HERE City Lens. Na wyświetlany obraz z aparatu, nanoszone są miejsca z serwisu. Jest to idealny sposób, na zapoznanie się z dokładną lokalizacją ciekawych lokali w najbliższym otoczeniu.

 
Foursquare nie jest jeszcze bardzo popularny w Polsce, ale z aplikacją na Windows Phone, odkryjemy ogrom zalet tego serwisu, zwłaszcza, że została ona przygotowana na najwyższym poziomie. Wzorowa intuicyjność sprawia, że nie przeszkadza nawet brak polskiej wersji językowej. Gorąco polecam!

Foursquare

ikona-marketu.pngfoursquare logofoursquare qr

Foursquare Upgrade (tylko WP8)

ikona-marketu.pngfoursquare logofoursquare uograde qr

banner

Autorem recenzji jest djfoxer.