windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

6-calowy phablet Nokii uchwycony na zdjęciu

Lumia 1520 lub Bandit – obie te nazwy wiążą się z phabletem Nokii, który powinien oficjalnie ujrzeć światło dzienne podczas dwudniowej konferencji Nokii planowanej na koniec września. Od dłuższego już czasu do sieci wyciekają coraz to nowe (nieoficjalne) informacje, w tym również zdjęcia, tego urządzenia. Tak prezentuje się to najnowsze i chociaż na 100% nie da się potwierdzić jego autentyczności, istnieje sporo przesłanek mówiacych o tym, że rzeczywiście mamy do czynienia ze sporych rozmiarów Lumią 1520, która niebawem dołączy do grona urządzeń z WP.
lumia1520
Na zdjęciu położona obok Lumii 1020 z 4,5 calowym wyświetlaczem 1520-stka robi na prawdę spore wrażenie jeśli chodzi o rozmiary wyświetlacza – 6 cali powinno zadowolić miłośników smartfonów pokroju popularnego Note’a.
Co jeszcze wiemy na temat tego urządzenia? Przede wszystkim to, że jego wyświetlacz zdolny będzie do wyświetlania obrazu w rozdzielczości 1080p. Procesor napędzający tego olbrzma to prawdpodobnie 4-rdzeniowy Snapdragon. Designem L1520 przypominać ma model 925, zwłaszcza jeśli chodzi o tył obudowy, czyli charakterystyczny garb aparatu, który tutaj będzie dysponował aż 20 megapikselową matrycą. W odróżnieniu od 925 nie uświadczymy tutaj elementów metalowych, całość obudowy wykonana zostanie z poliwęglanu. Prawdpodobnie urzadzenie wspierać będzie bezprzewodowe ładowanie, które dostępne będzie po zakupieniu odpowiedniej obudowę/nakładki jak w Lumii 925 czy 720.
nokia-6-inch-phablet
Lumia 1520 pracować będzie na WP8 po trzeciej już aktualizacji czyli GDR3, które wniesie miedzy innymi właśnie obsługę ekranów 1080p oraz zwiększy liczbę rzędów kafelków, co również możecie zauważyć na zdjęciu. Urzadzenie powinno zacząć pojawiać się w sprzedaży w listopadzie. Nic nie wiadomo na razie na temat jego ceny, ale jednego możecie być pewni, mała nie będzie.

Źródło: WMPU