windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo

Płatności zbliżeniowe Orange Cash wreszcie działają na Windows Phone 8

Pewnie wielu z was z niecierpliwością oczekiwało na wprowadzenie usługi Orange Cash na telefony z Windows Phone 8. Niestety mimo początkowych zapowiedzi, że usługa będzie działać najpóźniej z końcem stycznia 2013, przyszło nam czekać znacznie dłużej. Część osób już chyba zdążyła o niej zapomnieć, tymczasem nagle pojawiła się aplikacja Orange Cash od mBanku na Windows Phone , która pozwala nam sprawdzić podstawowe informacje na temat naszej karty (saldo, historia transakcji itp.). Niewątpliwie oznaczało to, że coś się ruszyło w tej kwestii. I długo nie musieliśmy czekać, chwile po tym pojawiły się informacje od Orange informujące, że Orange Cash będzie w końcu działać, po zainstalowaniu aktualizacji Lumia Amber dla telefonów z Orange. Kilka dni temu na serwerach Nokii pojawiła się owa aktualizacja. Oczywiście wgrałem aktualizację i większych zmian w stosunku do wersji innych operatorów nie widać, dopóki nie wejdzie się w ustawienia portfela. A tam oprócz standardowej pozycji „Numer PIN portfela” pojawiła się opcja której nie uświadczymy w innych wersjach.

orangecash1

Mianowicie pojawiła się opcja „Płatności NFC”, którą można włączyć lub wyłączyć, oraz wybrać kiedy mają być one aktywne. Tutaj pojawiają się 4 możliwości:
• Gdy portfel jest otwarty
• Gdy telefon jest odblokowany
• Gdy ekran jest włączony
• Zawsze
Niewątpliwie najbezpieczniejszą opcją jest ustawienie aktywności gdy „portfel jest otwarty” i dodatkowo zabezpieczony pinem.
Jednak to nie koniec zmian. Kiedy pierwszy raz odpalimy aplikację portfel, otrzymamy komunikat, że znaleziono kartę do płatności zbliżeniowych NFC Orange Cash i po jego zamknięciu ukazuje nam się taki obraz:
orangecash2
Skoro więc wszystko wyglądało OK poszedłem do sklepu i po otwarciu aplikacji portfela, z lekkim niepokojem, zbliżyłem telefon do czytnika i …… wszystko OK. Autoryzacja pozytywna, wszystko przeszło pozytywnie. Drugi zakup również. Można więc nareszcie ogłosić, że Orange Cash DZIAŁA! Pytanie czy naprawdę musiało to trwać aż 9 miesięcy od wprowadzenia pierwszego telefonu z WP8 i NFC do oferty operatora? Nie wiem, ważne, że w końcu możemy się cieszyć tą niewątpliwie innowacyjną usługą.

Wpis gośninny, autor: Sebastian Kaźmierczak