windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry

W przyszłości premiery gier Gameloftu na WP równocześnie z wersjami na iOS i Androida

Nie da się ukryć, że użytkownicy WP długo byli dyskryminowani przez Gameloft, którego gry pojawiały się na platformie MS ze sporym poślizgiem. WP7 zostało w zasadzie całkowicie zignorowane przez tego dewelopera, co chyba nie powinno nas bardzo dziwić – z ekonomicznego punktu widzenia portowanie gier dla 2% rynku (albo i mniej) nie było zbyt opłacalną inwestycją. W zasadzie chyba nadal nie jest, ale popularność WP wraz z wydaniem „Ósemki” ciągle wzrasta i coraz trudniej już ignorować jego użytkowników. Gameloft (i chyba nie tylko on) zauważa, że i wśród użytkowniów WP(8) znajdują się tacy, którzy chętnie pograją w bardziej rozbudowane tytuły niż Angry Birds.
Świadczyć o tym może wypowiedź rzecznika Gameloftu, który w wywiadzie dla PhoneSeven.de stwierdził, że w nadchodzącym roku sytuacja dotycząca premier gier powinna się dla WP zmienić ponieważ będą one (premiery) miały miejsce w tym samym czasie co na konkurencyjnych platformach (Android i iOS). To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla wszystkich moblinych graczy, ale też dla samego WP, bo wsparcie dewelopera pokroju Gameloftu z pewnością znaczy całkiem sporo. Mamy nadzieję, że w ślad za nim pójdą również inni i w końcu WP(8) przestanie być postrzegany jako platforma, na której nie ma w co pograć.

 
Gameloft nie tak dawno ogłosił, że trwają już prace nad 15. tytułami dla WP8 i W8. Wśród nich znajdziemy najnowszego Asphalta 8: Airborne, który na WP8 zawita w listopadzie, Dungeon Hunter 4, Despicable Me: Minion Rush, Total Conquest, Six Guns i inne. Jest więc na co czekać.

Źródło: WMPU