windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Muzyka i Wideo Programy Promo Przegląd Marketplace

App Tester: Shazam vs. SoundHound, Social Scout

Witam Was w ostatnią środę wakacji. Dziś spróbuję porównać dwie aplikacje służące do rozpoznawania muzyki, oraz odpowiednik Facebooka dla urządzeń z WP7.
Shazam – Bezpłatne
Shazam to aplikacja, która uzyskała duży sukces komercyjny. Wystarczy wskazać reklamę pewnego producenta samochodów, gdzie zachęcał on nas do rozpoznania muzyki właśnie za pomocą Shazam. Po zidentyfikowaniu utworu możemy go wyszukać na YouTube, sprawdzić dyskografię, oraz wyszukać na Xbox Music. Standardowo dla wszystkich tego typu aplikacji można podzielić się piosenkami na różnych sieciach społecznościowych.

shazam03 shazam01 shazam02

Tagowanie odbywa się szybko i sprawnie. Wystarczy mieć dobre połączenie, żeby w ciągu 20 sekund rozpoznać muzykę.

Ocena: 9/10

shazam-ikonaikona-marketu.pngshazam-qr-DOBRY

SoundHound – Bezpłatne

SoundHound jest propozycją mniej wspieraną, lecz wielu ludzi uważa ją za lepszą od Shazam. Wygląda trochę gorzej niż konkurencja, jednak jest to osobisty czynnik, który wielu nie będzie obchodzić. Działa podobnie do Shazam –  wystarczy kilka sekund, aby rozpoznać piosenkę. Przy otagowanych utworach można zobaczyć tekst. Piosenkami można się dzielić na różnych portalach, jednak nie można wyszukać utworu na YT, aby zobaczyć teledysk.

soundhound1 soundhound2 soundhound3

Ocena: 8+/10

ikona-marketu.pngsoundhoundsoundhound qr code

Co jest lepsze? Według mnie Shazam, z uwagi na ładniejszy design oraz trochę szybsze działanie. Aplikacje te są bardzo do siebie zbliżone, więc wszystko zależy od Waszego gustu 🙂

Social Scout– Bezpłatne/6,99 zł

Pierwotnie chciałem opisać aplikację JDB for Facebook. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem napis „Aplikacja nie jest już publikowana”… nie pozostało mi nic innego jak zaprezentowanie bliźniaczej aplikacji – Social Scout. Różnica między nimi jest niewielka. SC posiada wbudowaną mapę, na której zaznaczone są miejsca aktywności naszych znajomych z Facebooka. Wygląd menu bardzo przypomina ten znany z Androida i WP8 (brakuje tylko płynnych animacji). Powiadomienia są bardzo dobrze przemyślane – sprawdzane i wyświetlane co 30 minut. W sytuacji, gdy na WP7 nie jest jeszcze dostępny Facebook, jakiego znamy z WP8, uważam, że Social Scout jest najlepszą alternatywą.

sc3 sc2 sc1

Ocena: 8/10

Wersja darmowa:

sc freeikona-marketu.pngsocial scout qr