windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Oddzielne sterowanie głośnością i inne nowości prawdpodobnie jeszcze w GDR3

GDR3 czyli trzecia poprawka dla Windows Phone 8, jak informuje WPDang nie jest jeszcze ukończona i tak naprawdę losy niektórych jej elementów mogą być jeszcze niepewne, co oznacza, że część z tego o czym dyskutujemy może pojawić się już pod koniec tego roku, kiedy to planowany jest update, bądź też przesunie się w czasie i pewne nowości zobaczymy dopiero w Blue. Tak ma się między innymi sprawa z centrum powiadomień a być może także z krytykowanym przez wielu użytkowników sterowaniem głośnością, które w WP nie pozwala na osobną kontrolę, np. dźwięków systemowych i odtwarzacza muzyki/wideo. W kolejnych poprawkach mamy jednak dostać możliwość indywidualnych ustawień. Prawdpodobnie również w tej aktualizacji (GDR3) ma się pojawić coś w stylu Szybkich Ustawień, WPDang nie precyzuje jak miałoby to wyglądać, ale zapewne chodzi tutaj o szybki dostęp do często używanych funkcji, jak, np. WiFi, lokalizacja, BT, profile, itp.
notifications
Oprócz tego w GDR3 spodziewać możemy się też funkcji blokady rotacji ekranu, synchronizowania wiadomości z PC, trybu samochodowego, wsparcia dla ekranów 1080p a także drobnych zmiany UI dotyczących większej liczby (rzędów) kafelków w przypadku smartfonów wyposażonych ekrany o wspomnianych wysokich rozdzielczościach.
gdr3 kafle
Mimo iż na chwilę obecną nie do końca wiadomo jeszcze na 100% na co możemy a na co nie możemy liczyć w GDR3, aktualizacja ta wraz z następującą po niej Blue wydają się dwoma najważniejszymi update’ami z jakimi będziemy mieć do czynienia.

Źródło: WMPU, WPDang