windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Gry

RoloRun oraz prośba do rodaków

RoloRun, gra na tyle długo popularna, że można by o niej nawet nie wspominać na windowsowo.pl, lecz jakimś „cudem” do tej pory nie padło u nas na jej temat ani jedno słówko, a pasowałoby przynajmniej przywołać ją dla początkujących użytkowników Windows Phone szukających rozrywki na długie minuty wolnego czasu.
Co to jest? Jak oraz z czym się to je?
RoloRun jest platformową grą wyścigową online, która pozwala na bieżącą rywalizację z innymi graczami. Mamy jedynie półtorej minuty, aby osiągnąć jak najlepszy wynik skacząc po platformach w stronę mety. Wyścigi (Quick games!) odbywają się co 40 sekund, więc „nieceirpliwica” nie ma prawa nas dopaść, oczywiście przed każdą 40-sekundową przerwą odbywa się synchronizacja graczy oraz pobranie wyników, zatem czas oczekiwania na następną rundkę zależy od szybkości łącza internetowego, a tym co 40 sekund potrafi wydłużyć się do 5 minut mogą zerknąć na czat.

rr_rolosults

Oprócz samych wyścigów jest dostępne również „codzienne wyzwanie” (Daily challenge!) polegające zazwyczaj na przebyciu jak najdalszej odległości. Na zdobycie pierwszego miejsca mamy calutkie 24 godziny, aż do pierwszej w nocy (czasu polskiego), gdy zostaje otwarta nowa lista.
rr_adventure
Wyścigi wyścigami, lecz czym się ściga w RoloRun? Awatarami… tak, zgadza się! Do wyboru obecnie mamy aż 25 okrągłych awatarów, które będą toczyć się we wskazanym przez nas kierunku. Na domiar tego do dyspozycji otrzymujemy 6 motywów urozmaicających rozgrywkę o ciekawe tła i platformy.

rr_settings

rr_space

Sterowanie, podobnie jak motywy oraz awatary możemy wybrać. Naszego „rajdowca” wprawimy w ruch za pomocą kontrolek wyświetlanych na ekranie lub przewracając smartfonem na prawo i lewo.

Rywalizacja, rywalizacja, rywalizacja na okrągło…

Jak już wcześniej wspomniałem, RoloRun pozwala na bieżącą rywalizację, czy to podczas wyścigu, czy poza nim. Prowadzone są rankingi liderów według posiadanego poziomu umiejętności (TrueSkill), przebytej odległości lub ilości ukończonych wyścigów, poza tym istnieje jeszcze ranking darowizn, który najzwyczajniej w świecie przedstawia listę graczy oraz ich datków przeznaczonych dla twórcy gry, Rob’a van Gils’a (nick w RoloRun: rolorob).

Poziom TrueSkill naturalnie można zwiększać osiągając dobre wyniki w wyścigach albo w codziennym wyzwaniu. Taki system rywalizacji zapewnia rozrywkę na długi okres, chociaż może się zdarzyć, że rozgrywka po dłuższym czasie stanie się monotonna oraz nudna, lecz zróżnicowane poziomy oraz szeroka paleta personalizacji skutecznie temu zapobiega.

Statystyki oraz znajomi

Od dawien dawna nieodłączną częścią gier są statystyki. RoloRun dostarcza nam multum informacji, między innymi jest to poziom TrueSkill, ilość ukończonych poziomów, przebyta odległość, ilość skoków oraz wiele, wiele innych. Dodatkowo, ażebyśmy nie czuli się samotnie można również spoglądać na statystyki innych graczy po tapnięciu w ich nick/wynik lub po przez dodanie jednego z nich do znajomych, co sprawia, że będziemy mogli śledzić na bieżąco poczynania rywali i nie tylko ich… Jakby co, mój nick to CoroDaNem 😉

RoloRun to nie tylko gra

Oprócz samej gry na Windows Phone istnieje także strona internetowa projektu. Pozwala nam ona przejrzeć listy rankingowe, statystyki graczy, wiadomości z Facebook’a oraz co najciekawsze, jest możliwość „oglądania” wyścigu na żywo.

Co to za prośba?

Dosyć prosta dla chętnych oraz dla tych co spodobał się RoloRun, a mianowicie chodzi o pomoc w przetłumaczeniu interfejsu gry z języka angielskiego na język polski. Do pomocy może się zgłosić każdy na tej stronie… wystarczy jedynie zarejestrować się, a następnie przystąpić do tłumaczenia nie tylko w języku polskim, lecz na początek zapoznajcie się z grą 🙂

ikona-marketu.pngrr_iconrr_qr

RoloRun (FREE)

To by było na tyle, pozostało mi tylko życzyć przyjemnie spędzonego czasu przy RoloRun 😉

banner