windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Double-Tap to Wake niedostępne dla Lumii 520, 620 i 720?

UPDATE: Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Nokia Lumia 620 po aktualizacji Amber nie otrzyma radia FM, nie jest to niestety jedyna funkcja, która nie będzie dostępna w wybranych urządzeniach z serii Lumia. Na oficjalnym forum Nokii (discussions.nokia.com), Community Manager, Michaels, poinformował, że Double-Tap to Wake nie będzie dostępne na urządzeniach Lumia 520, 620 i 720.
Nokia Lumia 620, czyli pierwszy budżetowy smartfon Nokii z WP8, jest zatem urządzeniem, które otrzymało najmniejsze wsparcie jeżeli chodzi o nowe funkcje. Z wcześniejszych artykułów na windowsowo.pl wiemy, że brak radia nie jest spowodowany możliwościami technicznymi urządzenia, gdyż Lumia 620 posiada identyczny moduł radia jak pozostałe smartfony z serii Lumia. Brak radia FM to zapewne głęboko przemyślana decyzja polityczna Nokii, czy podobnie jest z Double-Tap to Wake, prawdopodobnie tak. Największym zaskoczeniem jest natomiast brak wsparcia dla L720.
UPDATE: Poniżej znajdziecie tabelkę opublikowaną przez portal AllAboutWindowsPhone, w której zebrane zostały informacje odnośnie tego, co dostanie a czego nie dostanie każdy z konkretnych modeli Lumii po aktualizacji Amber (GDR2). Nie do końca zgadza się ona z tym o czym wspomina pracownik Nokii na forum dyskusyjnym. Podobnie wygląda sytuacja wśród użytkowników, których komentarze nie są jednoznaczne – jedni sugerują, że po Amber mają określoną funkcję, inni, że jej brak. Wygląda na to, że mamy więc niestety mały chaos.
amber options list
A jak wygląda to na przykładzie Waszych telefonów? Dostępność funkcji zgadza się z informacjami z forum Nokii czy tabelką AAWP?

Źródło: wmpoweruser.com, AAWP