windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia

Nokia Lumia Bandit – pierwszy phablet od Nokii?

Im bliżej do kolejnej konferencji Nokii, tym więcej pojawia się informacji na temat urządzenia, które możemy podczas niej zobaczyć. Grono osób stawia na sporych rozmiarów smartfona czyli phablet. Ostatnio tematem tym zajął się nawet sam Reuters, co rzeczywiście daje sporą nadzieję, że coś jest na rzeczy. Oprócz informacji w sieci zaczęło pojawiać się sporo zdjęć przedstawiających czy to koncepty czy też rzekome realne urządzenie – weryfikacja autentyczności tych drugich jest jednak niemożliwa. Warto jednak przypomnieć jedno z nich, które wyciekło jeszcze parę miesięcy temu. Jest ono co prawda fatalnej jakości, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że przedstawia prototyp phabletu Nokii. (zdjęcie w ikonie wpisu jest jedynie konceptem – nie należy się nim sugerować)
Nokia-Phablet
Według Reuters specyfikacja phabletu Nokii mającego niebawem ujrzeć światło dzienne przedstawia się ona następująco:

  • Ekran: 6″ 1080p
  • Procesor: 4-rdzeniowy
  • Oprogramowanie: WP8 GDR3
  • Aparat: 20MPx

Cała konstrukcja ma być bardzo płaska i smukła, zaś aparat ma mieć kształt podobny do tego, który widzieliśmy w Lumii 925 – czyli zaokrąglony „garb”.
Na ile te informacje są prawdziwe? Nie wiadomo. Pozostaje nam czekać na najbliższe konferencje Nokii, gdzie prawdopodobnie ujrzymy ostateczną wersję tego urządzenia. Szczerze mówiąc, jestem delikatnie zawiedziony, ponieważ liczyłem, że choć raz będę zaskoczony tym co zaprezentuje Nokia i nie zobaczę tego w internecie na kilka tygodni przed premierą. Zaznaczam jednak, informacje te są tylko plotkami i może okazać się, że nie mają żadnego pokrycia z rzeczywistością.
 

Źródło: WPCentral