windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia

Plotka: "Bittersweet shimmer" ma być następcą "Amber"?

Wrzawa po aktualizacji Amber, którą to smartfony z serii Nokia Lumia dostały oficjalnie kilka dni temu powoli cichnie. I choć nie wszyscy mieli już okazję się nią nacieszyć (jeśli chodzi o Polskę, na chwilę obecną nie dostali jej jeszcze klienci sieci Play) mamy już kolejne plotki, jakoby Nokia testowała kolejny duży update. Mowa tutaj o „Bittersweet Shimmer”, co dosłownie w naszym rodzimym języku oznacza… „Słodkogorzkie Iskrzenie”. Jestem pełen podziwu dla inwencji twórczej autora tej nazwy. Z tego co udało mi się ustalić, jest to po prostu nazwa koloru (jaki to kolor – nie jestem w stanie opisać, a domyślam się, że nazwa „słodkogorzkie iskrzenie” Wam również nic nie mówi, więc dla wnikliwych „próbkę” zamieszczam poniżej).
color-0065-Bittersweet-Shimmer
Wracając do właściwego tematu, kilka dni temu w sieci zaczęły krążyć obrazki przedstawiające screen z zakładki „info + dodatki” (wewnętrzna aplikacja Nokii), w którym to widać, że telefon pracuje właśnie pod tym oprogramowaniem. Niemalże na pewno chodzi o aktualizację od Microsoftu GDR3, która jak zwykle ku uciesze użytkowników będzie prawdopodobnie wzbogacona o dodatki od Nokii. Co ma przynieść aktualizacja GDR3? Na ten temat nie ma żadnych oficjalnych informacji, jednak jak głoszą plotki i przecieki jest dość wysoce prawdopodobne, że między innymi WP8 otrzyma wsparcie dla ekranów 1080p. Jak wynika również z najświeższych przecieków, w GDR3 pojawić ma się coś, centrum powiadomień, jednak jest to w żaden sposób niepotwierdzona informacja.
nokiapoweruser bittersweet shimmer
Warto również dodać, że mała aktualizacja dla smartfonów Nokia Lumia 920 i 820 już się pojawiła. W zasadzie wnosi ona niewiele nowości, z tego co do tej pory udało się wychwycić, w ustawieniach sieci pojawiła się możliwość wyboru, czy w razie problemów z siecią Wi-Fi telefon ma korzystać z danych mobilnych. Oprogramowanie nosi numer 3049.0000.1330.xx. Co ciekawe, numer tego oprogramowania jest identyczny, jak ten, który posiada oprogramowanie Nokii Lumii 925. Jednak na tą chwilę aktualizacja nie jest dostępna przez OTA oraz w programie Nokia Software Updater, można ją wgrać jedynie zmieniając ręcznie oprogramowanie programem Nokia Care Suit. Chętnych odsyłam na forum .pl gdzie znaleźć można pliki wspomnianego oprogramowania.
Źródło: WMPU, .pl