windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HTC Urzadzenia

HTC dementuje plotki o oddaleniu się od WP. Wariant One z WP8 w planach?

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że HTC prawdopodobnie zamierza opuścić ekipę Windows Phone lub poważnie zmniejszyć swoje zaangażowanie w tworzenie urządzeń z tym systemem, po to by skupić się na sektorze Androida. Informacje takie pochodziły od DigiTimes, według statystyk którego HTC spadło na trzecie miejsce, jeśli chodzi o rynek WP i do drugiego teraz Samsunga traci ponad 5%. Decyzja ta miała być też skutkiem ostrej konkurencji na rynku Androida, gdzie HTC ewidentnie przegrywa z Samsungiem. Będący pomiedzy młotem (Samsung) a kowadłem (Nokia), HTC miałby więc zdecydować się jeden system – oczywiście Androida.
Co na to sami Tajwańczycy? Na Twitterze podczas krótkiej wymiany zdań z Mary Jo Foley, Jeff Gordon z HTC pisze, że firma jest „absolutnie w pełni oddana swoim urządzeniom z Windows Phone 8, w przeciwieństwie do tego o czym informował DigiTimes.”
tweet
Mało tego w sieci kolejny raz pojawiły się plotki jakoby HTC pracowało nad windowsphone’owym wariantem swojego flagowego modelu One. Według nich urządzenie pochwalić się będzie mogło:

  •  4.7” ekranem 1080p Super LCD 3 screen
  •  Beats Audio
  •  2GB RAM-u
  •  32GB pamięci wewnętrznej

htc-one-windows-phone
Jeśli wykonanie i design urządzenia będzie tak dobre jak modelu One z Androidem, to myślę, że sporo osób może się na niego skusić. Według mnie to chyba jeden z najładniejszych, jeśli nie najładniejszy smartfona 2013. Przykro mi Lumio 925 😛

Źródło: Neowin