windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Opera ma w planach przeglądarkę na Windows Phone

Jeżeli mówimy WP i przeglądarkach internetowych, to tak naprawdę według mnie liczą się tylko dwie: domyślny Internet Explorer i UC Browser, która tak nawiasem mówiac jest chyba lepsza od tej pierwszej. Owszem w WPS znajdziecie też inne propozycje, np. SurfCube 3D, Easy Browser czy MetroWeb. Brakuje niestety tych bardziej znanych nazw jak Opera, FireFox czy Chrome. Jeśli chodzi o tę ostatnią, to nie ma się co łudzić, że powstanie, o oficjalnym FF też na razie głucho, w WPS pojawiła się jedynie jego „podróbka.” Najwcześniej doczekamy się chyba Opery, która twierdzi, że aplikacja na WP jest na „jej liście.” Poniższy fragment to odpowiedź jakiej na forum technicznym udzielono jednemu z użytkowników:
Jesteśmy świadomi, że wielu użytkowników WP tak jak Ty chciało by mieć Operę na swoich telefonach. Nasza ekipa programistów ma to na swojej liście. Kiedy tylko aplikacja będzie gotowa na pewno Was o tym poinformujemy.

opera mini

Zdaje się to potwierdzać co słyszeliśmy jeszcze przed premierą WP8:
Nie możemy powiedzieć konkretnie kiedy się to stanie, ale jak tylko będzie możliwość, by wydać Operę Mobile/Mini na Windows Phone, na pewno to zrobimy. Jeżeli SDK WP(8) pozwoli nam wykorzystać obecny kod na jakim bazują aplikacje na inne platformy przeportujemy naszą aplikację na system MS. Obecne SDK (mowa jeszcze o tym dla WP7) tego nie umożliwia.
Ktoś z Was czeka na Operę czy FireFoxa, czy dajecie radę z tym co obecne jest w WPS?

Źródło: WP-Hub