windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

"Żółte" zdjęcia przy korzystaniu z Pro Camera na Lumii 920

Po aktualizacji Amber użytkownicy Lumii z aparatami PureView mogą korzystać z aplikacji Pro Camera pokazanej podczas niedawnej premiery Lumii 1020. Pozwala ona na zmianę rożnego rodzaju zaawansowanych ustawień takich jak, np. ręczna ostrość czy szybkość migawki. Więcej o tym poczytacie w artykule Łukasza.
Okazuje się, że tworząc aktualizację Amber i aplikację Pro Camera panowie w Nokii chyba za bardzo do serca wzięli sobie samo znacznie słowa Amber, które w języku angielskim, to nic innego jak bursztyn/bursztynowy. Piszę tak dlatego, że z Reddita dochodzą nas nie do końca zadowolone głosy, mówiące o tym, że zdjęcia wykonane za pomocą Pro Camera w Lumii 920 charakteryzują się takim właśnie lekkim, żółtym/bursztynowym kolorem. Wygląda to mniej wiecej tak jak na zamieszczonych poniżej zdjęciach, które najlepiej oglądnąć w powiększeniu, aby zauważyć o czym mowa.

Po instalacji Amber

920 zolty amber

Przed instalacją Amber

920 zolty
Dodatkowo, nie wiem czy przez tę, „żółć”, ale po Amber zdaje się ucierpiała nieco ostrość, chyba że to akurat tylko specyfiki powyższego zdjęcia i chwiejącej się reki jego autora. Ktoś z Was zaobserwował podobne anomalie na swoich telefonach (niekoniecznie 920) po instalacji ostatniej aktualizacji od Nokii?
PS Agnieszko chyba się doczekałaś, bo o ile pamiętam wspominałaś o tym w komentarzach 😛

Źródło: WMPU, Reddit