windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Photo Programy

Fresh Paint od MS również dla urządzeń z 512 MB RAM (WP8)

Przy okazji niedawnego wpisu dotyczącego całkiem ciekawej aplikacji Fresh Paint dla WP8, która pozwala się nam pobawić w malarza, na jaw wyszła niezbyt miła informacja dotycząca jej wymagań. Okazało się bowiem, że aby móc ją zainstalować potrzebny jest smartfon z 1GB pamięci, co brzmi nie tyle dziwnie co absurdalnie – niezła graficznie gra jak Asphalt 7 działa na urządzeniach z 512 MB RAM a „aplikacja do malowanie” nie. Cała sytuacja była o tyle nieciekawa, że Fresh Paint wyszedł spod skrzydeł MS, który jako producent systemu o optymalizację powinien dbać jak żaden inny, zwłaszcza kiedy budżetowe smartfony z WP8 to ponad 50% całego rynku WP8. Na szczęście na naprawę „błędu” nie musieliśmy czekać tak długo, bo nowa wersja 1.0.3255.1 pozwala się cieszyć aplikacją również na uboższych w RAM modelach z WP8.

wp_ss_20130730_0004

wp_ss_20130730_0006
A oto co o samej aplikacji mówi MS:
Zaprezentuj się jako artysta dzięki aplikacji Fresh Paint — przestrzeni na Twoje wspaniałe pomysły. 
Fresh Paint to atrakcyjna i łatwa w obsłudze aplikacja do malowania. Stwórz coś od początku albo automatycznie przekształć swoje zdjęcia w piękne obrazy. Wymyślne portrety znajomych czy niesamowite krajobrazy? Wybór należy do Ciebie, bo możliwości aplikacji Fresh Paint są nieograniczone.
– Realistyczne farby olejne i pędzle
– Zmieniaj zdjęcia w obrazy, korzystając z artystycznych efektów różnych obiektywów 
– Łatwe udostępnianie jednym kliknięciem, w wiadomości tekstowej, pocztą e-mail lub na dysku SkyDrive
– Niestandardowe połączenia kolorów umożliwiające utworzenie doskonałych odcieni

Fresh Paint to naprawdę całkiem sympatyczna aplikacja do zabawy, idealna dla dzieci, starsi chcący dokonać jakichś poważniejszych przeróbek swoich zdjęć powinni wybrać raczej coś pokroju Fotor czy chociażby Oggl. Mimo wszystko warto jednak rzucić okiem i przekonać się samemu.

ikona-marketu.pngfresh paintfresh paint qr

banner