windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Photo Programy Promo

Nokia Pro Camera już dostępna dla Lumii 920 i 925 z Amber

Wraz z zielonym światłem dla aktualizacji Amber, Nokia udostępniła kolejną, świetną aplikację fotograficzną. Mowa o Nokia Pro Camera, której demo zobaczyć mogliśmy m.in. podczas prezentacji telefonu Nokia Lumia 1020. Nokia Pro Camera dostępna jest od wczoraj w Sklepie Windows Phone dla telefonów Lumia 920, 925, 928 i 1020, warunkiem jest jednak posiadanie aktualizacji Amber.
Czym różni się ta aplikacja od podstawowej, zainstalowanej w telefonie? Najprościej powiedzieć, że „wszystkim”, ale taka odpowiedź za pewne was nie zadowoli:) Pro Camera od Nokii pozwala nam na głęboką (jak na telefon) integrację w parametry aparatu, za jej pomocą możemy m.in zmienić ustawienia takie jak:
– szybkość migawki (1/16000 do 4 sekund)
– wartość ekspozycji (-3 do 3)
– ISO (od 100 do 3200)
– balans bieli
– ręczna ostrość.
To jeszcze nie wszystkie funkcje jakie posiada Nokia Pro Camera, dodatkowo program pozwala na:
– Slide to Zoom – zoom wykonywany jednym palcem, przez przeciągnięcie nim w górę ekranu,
– Punktowa ostrość – aparat ustawi ostrość w tym punkcie, w którym aktualnie dotkniemy palcem, szczególnie przydatne, gdy chcemy zrobić zdjęcia z rozmytym tłem,
– Bezstratny zoom przy nagrywaniu wideo 1.8x.
Aktualizacja Amber, pozwala również na ustawienie Nokia Pro Camera jako podstawowej aplikacji do obsługi aparatu, tak wiec przytrzymanie spustu aparatu od razu uruchomi ten program. Ja tak zrobiłem, wam również polecam. Wiem, że na pewno nie wrócę do „podstawowego Aparatu” dostępnego w Windows Phone 🙂

ikona-marketu.pngdd2bace7-931b-4907-938f-b9e9e8bc135cprocamQR

PS. Poniżej kilka tutoriali od Nokii na temat tego jak korzystać z Nokia Pro Cam i jej zaawansowanych funkcji, zachecam do obejrzenia, naprawdę warto!
http://www.youtube.com/watch?v=gSCwtAM4b3Y
http://www.youtube.com/watch?v=yqylerfWH9c
http://www.youtube.com/watch?v=m_OwFcz1sv8
http://www.youtube.com/watch?v=Aj1DX-3NNPQ

Źródło: conversations.nokia.com