windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy

Pinterest zainteresowany stworzeniem oficjalnej aplikacji na Windows Phone

Znacie Pinterest? Pewnie tak, bo usługa ta jest całkiem popularna i w naszym kraju. Może nie na taką skalę jak w USA, gdzie jest trzecią po Facebooku i Twitterze siecią społecznościową, ale i u nas ma sporo użytkowników. Dla tych, którzy nie wiedzą Pinterest umożliwia użytkownikowi publikowanie fragmentów wizualnych stron internetowych w jednym miejscu i ich tematyczne segregowanie. Inny użytkownik może „polubić” poszczególne elementy, skomentować je lub umieścić w swojej kolekcji.
Pinterest1
Obecnie na WP8 nie ma oficjalnej aplikacji, ale z serwisu korzystać można dzięki aplikacji Pinsation, która niestety nie korzysta z API Pinterest. To może się jednak niebawem zmienić, bo właściciele portalu rozważają wydanie własnej aplikacji:
Unfortunately, Windows phones and tablets aren’t very compatible with Pinterest right now. When you’re on a computer, hovering over a pin shows the repin and like buttons to click on. Since Windows phones/tablets don’t work the same way, you can’t interact with pins the way you can on a computer or other tablets and phones.
We also know that there is high demand for a Windows app. If you’d like to see a Windows app, please vote for it using the Me too! button below. Thanks for your interest and for using Pinterest!
Jak możecie przeczytać powyżej zapotrzebowanie na oficjalną aplikację dla WP jest spore i jeśli chcecie przekonać Pinterest do jej stworzenia, wystarczy że na stronie ich wsparcia technicznego klikniecie Me Too. Oto LINK.
pinsation
Tymczasem dla wszystkich korzystających z Pinterest na PC i tabletach i chcących już teraz mieć możliwość korzystania z niego na smartfonach z WP8 link do wspominanej wcześniej aplikacji Pinsation autorstwa Daniela Gary’ego, który odpowiedzialny jest również za świetną nieoficjalną aplikację Instagrama – Instance.

ikona-marketu.pngpinsation3pinsation qr

Źródło: Wikipedia, WPCentralbanner