windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności News Programy

Meteo – ciekawa pogodynka od Łukasza Rejmana dla WP7 i 8

Jeżeli imię i nazwisko w tytule tego wpisu coś Wam mówi to słusznie, Łukasz Rejman jest bowiem deweloperem odpowiedzialnym za świetny (jeśli nie najlepszy) remake popularnego Snake’a na WP, ale także za aplikacje takie jak np. Kafelki Łączności, Kafelki Notaki, Stoper i parę innych równie ciekawych pozycji. Wszystkie jego aplikacje mają ze sobą jedną wspólną cechę – są bardzo dobrze oceniane przez użytkowników WP i czuję, że najnowsza propozycja Łukasza podzieli ich los.

meteo6meteo7

Aplikacja Meteo dostępna na obie platformy Windows Phone rości sobie prawa do bycia najbardziej dokładną pogodynką z największą sprawdzalnością pogody na terenie Polski a wszystko dzięki danym z www.meteo.pl. Czy tak jest w istocie, trudno mi powiedzieć po tych zaledwie dwóch dniach użytkowania. Jedno jest natomiast pewne, nawet jeżeli mieszkacie w małej miejscowości Meteo bez trudu ją odnajdzie i będzie podawał prognozę właśnie dla tego miejsca. Większość aplikacji pogodowych, zwłaszcza tych anglojęzycznych, nie oferuje tak bogatej bazy miejscowości, bo nie korzysta z naszych krajowych ośrodków metorologicznych przez co najczęściej odsyłani jesteśmy do najbliższej stacji w naszym regionie, nie rzadko oddalonej o 20-30 km od naszego miejsca zamieszkania. Aplikacja nie będzie niestety dobrym wyborem dla tych sporo podróżujących za granicę, bo prognoza podawana jest tylko dla miejscowości na terenie Polski.

meteo1meteo4

Meteo została bardzo starannie wykonana, wszystko jest tutaj czytelne a najważniejsze informację dostępne na wyciągnięcie ręki. Ekran główny dla danej lokalizacji wita nas informacjami o aktualnej temperaturze oraz podaje istotne wiadomości na temat panujących warunków pogodowych. Małe ikonki poniżej nazwy naszego miast pozwalają przełączać się pomiędz poszególnymi sekcjami: temperatura, opady, ciśnienie, zachmurzenie, wiatr i na grafach przeglądać jak będą się one kształtowały na przestrzeni dnia bieżącego i następnych 48 godzin. Niestety brak tutaj prognozy wielodniowej, co na pierwszy rzut oka może nieco dziwić, ale sprawdzalność tego typu wieloterminowych „szacunków” i tak zwykle pozostawia wiele do życzenia. Aplikacja pozwala oczywiście na przypinanie dynamicznego kafelka do ekranu głównego, ale tylko w dwóch rozmiarach, nie dostajemy najszerszego kafla. Informacje prezentowane na live tile są bardzo skromne; temperatura, temperatura odczuwalna, opady i ciśnienie. W porównaniu do innych aplikacji pogodowych jest nieco ubogo – zdecydowanie przydała by się jakaś informacja graficzna. Dziwi też nieco to, że kiedy stukniemy na kafelek dla danego miasta i przeniesieni zostaniemy do aplikacji, nie ma możliwości nawigacji do ekranu głównego, aby sprawdzić inne miasto lub zrobić cokolwiek innego, trzeba skorzystać z kafelka aplikacji.

meteo2meteo3

Jeśli mówimy o designie Meteo to jest on mocno tekstowy i brak tu charakterystycznego dla Windows Phone elementu modern/metro. Nie mówię, że to źle, bo Meteo nie traci przez to nic na swojej czytelności, ale warto chyba nad tym pomyśleć, bo jest to pewnego rodzaju wyznacznik jeśli chodzi o aplikacje na mobilny system Microsoftu. Warto też chyba pomyśleć nad informacjami na ekranie blokady, bo tych na razie nie ma. Narzekam? Owszem, może i tak, ale wygląda na to, że Meteo to jeszcze produkt w fazie beta, tak przynajmniej sugeruje wersja aplikacji – 0.9.0.0, więc sporo elementów może ulec zmianie a i nawet w obecnym stanie aplikacja jest bardzo ciekawą alternatywą dla innych pogodynek. Poniżej opis z WPS abyście mieli świadomość co jeszcze oferuje Meteo:
Aplikacja Meteo daje Ci wygodny dostęp do najlepszego serwisu meteorologicznego w Polsce, jakim jest www.meteo.pl.
Dzięki zastosowaniu odpowiedniej metodyki obliczeń, Numeryczna Prognoza Pogodny cechuje się wysoką dokładnością i sprawdzalnością. Wszystkie parametry przedstawiane są w postaci precyzyjnych wykresów, co daje Ci szersze spojrzenie na zmiany pogodowe.
Aplikacja Meteo nie wyświetla obrazów generowanych przez stronę www.meteo.pl, ale sama tworzy wykresy dostosowane do wygodnego oglądania na ekranie telefonu. Ponadto potrafi określić, jakie warunki pogodowe panują w danej chwili oraz wyświetla te informacje na dynamicznych kafelkach.
Aplikacja Meteo udostępnia prognozę pogody dla następujących parametrów:
▪ temperatura,
▪ opad,
▪ ciśnienie,
▪ zachmurzenie,
▪ prędkość wiatru.
Dodatkowo podawana jest informacja o wchodzie i zachodzie słońca.
Funkcje aplikacji:
▪ wyświetlanie precyzyjnej prognozy pogody dla dowolnej miejscowości w Polsce w postaci wykresów,
▪ odczytywanie aktualnych wartości parametrów pogody,
▪ pobieranie i wyświetlanie komentarza synoptyka,
▪ zapamiętywanie listy dodanych miejscowości,
▪ możliwość przypięcia miejscowości do ekranu startowego,
▪ wyświetlanie aktualnego stanu pogody na dynamicznych kafelkach

ikona-marketu.pngmeteometeo qr

Kamil dzięki za info 🙂

banner