windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Microsoft robi za mało w kwestiach dostarczania kluczowych aplikacji i promocji Windows Phone

Rozwój platformy moblinej Microsoftu zmierza w dobrym kierunku, ale zmierza tam niestety bardzo powoli. Widzą to nie tylko poirytowani często użytkownicy, ale też i sami partnerzy Microsoftu, którzy dość jednoznacznie mówią, że trzeba robić więcej niż do tej pory. Mimo iż Stephen Elop, CEO Nokii, największego i najważniejszego partnera gignta z Redmond wielokrotnie podkreślał, że jest zadowolony ze współpracy, nie oznacza to, że wszyscy w jego firmie się z tym zgadzają. Nie tak dawno, w wywiadzie dla International Business Times Bryan Biniak, wiceprezydent i menadżer generalny Nokii ds. rozwoju aplikacji wyraził swoje niezadowolenie z tempa w jakim Microsoft pracuje nad dostarczaniem kluczowych aplikacji na swoją platformę.
Microsoft-NokiaLudzie na codzień używają aplikacji, są od nich w pewien sposób zależni, jeśli nie są one dostępne na daną platformę, to nie decydują się oni na zmianę (Switch to Lumia), bo to oznaczałoby pewnego rodzaju poświęcenie i pójście na kompromis. Nokia wydaje w ciągu roku bardzo dużo nowych modeli telefonów, ale tutaj nie chodzi tylko o sam sprzęt a o aplikacje jakie są na niego dostępne. Bez aplikacji nie da się go sprzedać, po prostu się nie da. Ludzie muszą więdzieć, że aplikacje na jakich im zależy są dostępne na ich platformę.
Biniak twierdzi, że Nokia stara się obudzić w Microsoftcie sposób myślenia, w którym czas jest jednym z kluczowych czynników:
Czekanie do końca roku fiskalnego, kiedy wszystkie nasze cele powinny być już „zamknięte” nic nie daje w sytuacji kiedy telefony na sprzedaż mamy już dzisiaj.
VP Nokii zaznacza jednocześnie, że nie ma w tym momencie dewelopera, który stworzył ważną aplikację i z którym Microsoft i Nokia by nie rozmawiali. Większość z tych aplikacji już jest „w drodze” na WP.
A oto jak na zarzuty Biniaka odpowiada szef ekipy Windows Phone Joe Belfiore:
belfiore biniak
Nie do końca zadowolony z działań Microsoftu jest też Olaf Swantee, szef EE, brytyjskiego operatora komórkowego. W rozmowie z MobileToday stwierdził on, że Microsoft robi za mało w kwestiach promocji swojego moblinego systemu. Potrzebne jest większe wsparcie ze jego strony, bo chociaż rynek brytyjski jest jednym z tych, na których WP radzi sobie dobrze (9%), jego wzrost jest bardzo wolny i można by zrobić więcej, by konkurować tu z Androidem i iOS.
Czy Microsoft rzeczywiście, mówiąc kolokwialnie, daje ciała z rozwojem swojej mobilnej platformy, czy po prostu jak to często bywa łatwiej powiedzieć niż zrobić?

Źródło: WMPU, WPCentral