windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

GDR3 tworzone specjalnie z myślą o phablecie Nokii

Wczoraj pisaliśmy o tym co (zapewne) wniesie poprawka GDR3. Wprowadzenie części z tych nowości może nie być jeszcze do końca pewne, ale niemal na 100% zobaczymy wsparcie dla ekranów o rozdzielczości 1080p. Microsoft musi po prostu szybko uzupełnić ten brak i umożliwić producentom tworzenie phabletów, które w ostatnim czasie zyskują ogromną popularność. O tym, że Nokia pracuje nad takim urządzeniem pisaliśmy już stosunkowo dawno, dzisiaj wiadomości te potwierdza dobrze Wam znany dziennikarz z portalu The Verge, Tom Warren, który sugeruje również jakoby poprawka GDR3, tworzona miała być w głównej mierze dla mającego pojawić się we wrześniu phabletu Nokii – w dniach 26-27.09 planowana jest bowiem ważna konferencja Finów w NY, na której spodziewamy się zobaczyć to urządzenie. Wedługo Warrena panowie z MS chcą uporać się z poprawką do połowy września.
warren phablet
Podobnie jak w przypadku wcześniejszych aktualizacji GDR3 najpierw będzie preinstalowane na nowych urządzeniach a dopiero potem rozsyłane na starsze modele z WP8. Gdyby miała się powtórzyć sytuacja z GDR2, to nowszą poprawkę dostalibyśmy zapewne w okolicach końca listopada/początkiem grudnia. No chyba, że tym razem Microsoft coś przyspieszy. Testy już ponoć trwają.
BTW Warrent sugeruje również, że Instagram na WP8 jest gotowy. Co ciekawe nie jest on dziełem programistów Instagrama a Microsoftu.
instagram warren

Źródło: MyNokiaBlog