windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Lista funkcjonalności WP8 w GDR3!

UPDATE: W serwisie reddit.com pojawia się w ostatnim czasie wiele informacji dotyczących przyszłych wersji Windows Phone i funkcji jakie w nich znajdziemy, nie oznacza to oczywiście, że wszystko co tam znajdziemy okaże się prawdą, jednak sięgając pamięcią wstecz, okazuje się, że sporo informacji, które pojawiły się jako plotka w redditcom na temat GDR2, sprawdziły się.
Dziś, użytkownik I_SHIT_KARMA dodał post, w którym podał cześć, z na pewno długiej listy funkcjonalności jakie dostępne będą w GDR3, jego wpis (w oryginale po angielsku):

Hi guys,
So here’s what’s coming in GDR3:
Orientation Lock
Driver Mode, will turn on automatically when you connect it via Bluetooth. Can reject phone calls / sms and send auto reply back
Ability to have 3 medium sized tiles in a row
1080p / new SoCs, which we knew for quite some time now
Other features that are currently being tested and are likely to be pushed to GDR3:
80% chance
Ability to actually close the apps via multi tasking
60% chance
Silent NFC (meaning no more constant confirmations for pairing something)
Please don’t ask for source, there is none.

W skrócie po „naszemu” będzie to mniej więcej tak:
– blokada rotacji ekranu
– tryb samochodowy aktywowany automatycznie, gdy połączymy się za pośrednictwem BT, pozowli nam odrzucać rozmowy lub wysyłac auto-odpowiedzi
– możliwość przypięcia trzech średnich kafli w jednym rzędzie (i zapewne, co wydaje się logiczne, również większej liczby kafli (naj)mniejszych)
– wsparcie dla rozdzielczości 1080p
– możliwość zamykania aplikacji poprzez ekran wielozadaniowości
– „ciche” NFC (powiadomienia o parowaniu będą wyłączone)
Autor wpisu nie podał źródła, co może budzić wątpliwości, czy aby informacje nie są wyssane z palca. Spoglądając jednak na „reputację” użytkownika I_SHIT_KARMA oraz jego wcześniejsze wpisy, myślę, że możemy być prawie pewni, że funkcje te trafią to WP8.
Która z wymienionych funkcjonalności najbardziej przypadła wam do gustu?
UPDATE: Tom Warren z The Verge sugeruje, że testy GDR3 już trwają, ponadto do powyższej listy (której nie dementuje), dodaje jeszcze ciekawą funkcję synchronizacji wiadomości tekstowych z pecetem (W8) i usługą sieciową oraz drobne zmiany, jeśli chodzi o design ikon sieciowych. GDR3 podobie jak GDR2 będzie jedynie drobną poprawką, dopiero po niej otrzymamy większy pakiet zmian w postaci „Blue.”

Źródło: reddit,com via mynokiablog.com