windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Narzędzia Programy

Battery performance – świetny miernik baterii polskiego dewelopera

Ile to już razy na łamach windowsowo.pl (i wcześniej wp7.com.pl) pisaliśmy o aplikacjach monitorujących pracę naszej baterii? Na pewno dziesiątki, jednak każda recenzja nie różniła się od poprzedniej, funkcje powtarzały się, a aplikacje nie szczególnie różniły się od siebie. Czy zatem jest miejsce na recenzje kolejnej „bateryjnej” aplikacji na Windows Phone? Zdecydowanie tak, jeżeli mówić będziemy o Battery Performance!
Jakiś czas temu, napisał do nas Pan Marcin, twórca Battery performance, z zapytaniem czy zechcielibyśmy wspomnieć o jego najnowszej aplikacji. Pomyślałem „dlaczego nie? lubimy wspierać polskie produkcje:)”. Zainstalowałem program i już od pierwszej chwili wiedziałem, że to coś więcej niż tylko miernik baterii:)
Na pochwałę zasługuje niewątpliwie design aplikacji, nie jest to może pełny styl ModernUI, jednak prostota i czytelność zostały zachowane, a animacje pojawiające się przy przełączaniu okien sprawiają, że całość wygląda po prostu genialnie. Wygląd zdecydowanie mnie urzekł, przyszedł zatem czas na sprawdzenie funkcjonalności aplikacji.

13371f00-723a-45b7-bfd5-c8e715096bf0d258c2fd-bea8-4007-9485-50a9b2679562

 
Program, jako miernik baterii ma wszystko czego potrzeba, aby monitorować nasz akumulator. Pierwszy ekran to duży wskaźnik poziomu naładowania baterii, ładnie animowany i oczywiście czytelny. Pod nim znajdziemy szacowany pozostały czas pracy na baterii, pojemność naszej baterii oraz bardzo ciekawą informację na temat godzinowego zużycia baterii w naszym smartfonie. Na samym dole znajduje się orientacyjny czas rozmowy w sieci 3G oraz przeglądania stron www.
Druga zakładka to log pracy naszej baterii przedstawiający szczegółowe informacje na temat ładowania i rozładowywania baterii z podziałem na godziny, każdą pozycję możemy rozwinąć i sprawdzić jakie połaczenia były wówczas aktywne i ile procent baterii straciliśmy.
Na kolejnych ekranach znajdziemy naszą aktywność sieciową, czyli ile czasu spędziliśmy na połączeniu po wifi, a ile o sieci 3G, historię ładowania akumulatora oraz czas „życia” na baterii z podziałem na dni tygodnia. W ustawieniach znajdziemy takie opcje jak: informowanie o niskim poziomie baterii, informowanie o ładowaniu baterii oraz ikonkę przypinania Live Tile, którego oczywiście w takiej aplikacji zabraknąć nie mogło (dostępny jest on w standardowych trzech rozmiarach).
Na koniec funkcja, której chyba nie znajdziemy w żadnej innej aplikacji tego typu, a mianowicie ranking użytkowników z całego świata, gdzie prezentowane są informacje nt modelu telefonu oraz czasie jego pracy na baterii. Przeglądając niektóre wyniki zastanawiałem się, „co jest nie tak z moją Lumią 920, że trzyma tylko jeden dzień?” 😉
Na koniec jedyny, mały minusik aplikacji. Pomimo tego, że jej autorem jest Polak, to niestety nie wspiera ona j.polskiego. Mamy jednak nadzieje, że to tylko drobne niedopatrzenie ze strony producenta, a kolejna aktualizacja sprawi, że będziemy mogli uruchomić aplikację w naszym ojczystym języku.
Jeżeli szukacie aplikacji, o podobnej funkcjonalności to nie żałujcie 4zł i zakupcie pełną wersję, z pewnością nie będziecie zawiedzeni.
 

ikona-marketu.pnga37060da-12ec-4835-ab99-2a06238122e7qr_bat