windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Xbox Live

Kupiłeś grę Fruit Ninja? Po aktualizacji musisz ją kupić jeszcze raz

Wydawca kultowego Fruit Ninja, firma Halfbrick, postanowiła po bardzo długim czasie zaktualizować jeden ze swoich swoich tytułów dostępnych w Windows Phone Store. Sama aktualizacja nie jest oczywiście niczym nadzwyczajnym, w tej wersji przygotowanej dla Windows Phone 8 poprawiona została wydajność aplikacji, gra wspiera tryby Classic, Zen i Arcade, nie dodano jednak trybu multiplayer, dostępnego na pozostałych platformach.
Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że po aktualizacji zmuszeni jesteśmy zakupić grę ponownie, a poprzednia wersja dostępna dla WP8 została usunięta ze sklepu Windows Phone. Użytkownicy zgłaszają, że przy próbie instalacji wcześniej zakupionej gry otrzymują komunikat, że „Gra nie jest już dostępna dla twojej wersji Windows Phone”.
Nie wiemy, czy było to celowe zagranie ze strony Halfbrick, czy po prostu niedopatrzenie osoby, która umieszczała aplikacje w sklepie. Microsoft daje bowiem możliwość, aby w WPS widniały dwa rożne pliki z aplikacja dla rożnych wersji systemu. Istniała zatem sposobność, aby uniknąć zbierania ponownej opłaty za aplikacje od użytkowników, którzy wcześniej zakupili już tę grę.
Wielu użytkowników wyraziło swoją dezaprobatę wobec zachowania wydawcy wystawiając negatywne komentarze w WPS, co wy sądzicie o całej tej sytuacji?