windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Narzędzia Programy Promo Przegląd Marketplace Rozrywka

AppTester: Legimi, Audioteka, Wikipedia

Z jednodniowym poślizgiem (niespodziewany wyjazd) zapraszam do kolejnego zestawienia. Lubicie czytać książki? A może wolicie słuchać audiobooków? Dziś zobaczycie dwie aplikacje o tejże tematyce 🙂
Legimi – ebooki bez limitów – Bezpłatne/ Opłaty w aplikacji 9.90 zł abonament

Ile książek przeczytaliście w ostatnim roku? Mało? Mam nadzieję, że zmieni się to, gdy spróbujecie Legimi. Jest to jeden z ciekawszych czytników eksiążek w markecie. Na jakiej zasadzie działa? Płacimy miesięczny abonament w wysokości 9 zł 90 gr. Daje nam to dostęp do tysięcy książek ze zbioru strony Legimi.com. Książek jest naprawdę dużo, od klasycznych baśni Andersena, przez „duże” i znane powieści („Władca Pierścieni” , „Metro 2033”), aż po książeczki mało znanych autorów. A jeżeli nie chcemy płacić abonamentu? Można kupować książki po zwykłych cenach, jednak…Przykładowa książka Stevena KInga „Mroczna Wieża I: Roland” kosztuje 27 zł. Abonament niecałe 10 zł, a daje nam też dostęp do innych książek za darmo. Sama aplikacja dostępna jest na wszystkich możliwych platformach: PC, Amazon Kindle, E-czytnikach, Androidzie, iOS, WP. Dzięki temu czytać możemy na każdym urządzeniu. Fajnie, jednak wykonanie aplikacji trochę psuje dobre wrażenie. Zdarzają się przycięcia, gubienie czcionki, czasami źle wskazuje strony… to jednak na moim Mozarcie. Na nowych smartfonach z WP8 działa szybciej. Wszystkie książki można posegregować na półkach. Zaznaczanie cytatów, tryb nocny, importowanie plików z (byłego) SkyDrive – wszystko to robi z Legimi, najlepszy czytnik ebooków w WPS.

LEGIMI legimi2 legimi3

Ocena: 8/10

ikona-marketu.png legimilegimi qr

Audioteka – Bezpłatne/ Opłaty w aplikacji

Gdy od ciągłego patrzenia w telefon bolą Was oczy możecie spróbować audiobooków. Audioteka pozwala na kupowanie dość pokaźnej ilości książek. Istnieje możliwość słuchania za darmo rozdziałów wybranych książek. Opisywać funkcji nie ma za bardzo po co; standardowe odsłuchiwanie, kupowanie i katalogowanie. Więcej wypada jednak napisać o błędach. Te zdarzają się często. Szczególnie, gdy posiadamy dużą ilość pobranych plików. Znienacka wyskakujące błędy, zdarza się, że pobieranie utknie w miejscu i za nic nie chce ruszyć, czasami mimo aktywnych połączeń Wi-Fi i sieci komórkowej w ogóle nie włącza się pobieranie… Drobne bugi bardzo przeszkadzają.

AUDIOTEKA AUDIOTEKA2 AUDIOTEKA3

Ocena: 6+/10

ikona-marketu.pngaudioteka ikona audioteka qr

Wikipedia – Bezpłatne

Aplikacja od dewelopera, którego imię i nazwisko (Rudy Huyn) dość dziwnie mi się kojarzy, jest najlepszym klientem Wikipedii jaki spotkałem. Korzystam z niego często. Oprócz zakładki z wyszukiwaniem, artykułem dnia oraz najbliższymi miejscami jest także historia oraz ulubione. Korzysta się z niej naprawdę przyjemnie. Jest szybka i niezawodna a wygląd jest bardzo estetyczny. Dobierając swoje własne kolory można aplikację łatwo spersonalizować. W wersji dla WP8 można również wyszukiwać głosowo i dzielić się artykułami przez NFC. Zdecydowanie warto zainstalować.

  wikiwikipedia

Ocena: 9/10

wikipediaikona-marketu.png wikipedia qr