windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo

Google wydłuża wsparcie dla ActiveSync do końca 2013

O tym, że Goggle „porzucił” protokół ActiveSync pisaliśmy już wielokrotnie – możecie o tym poczytać tutaj lub tutaj. Dla nas użytkowników Windows Phone oznacza to kłopoty, jeśli korzystamy z konta pocztowego Gmail. Kłopoty związane z synchronizacją kontaktów oraz zadań z kalenadarza, które korzystają teraz z nieco innych protokołów. Wczoraj minęła data, do której Google zobowiązało się podtrzymywać wsparcie – najwyraźniej jednak Microsoftowi udało się znowu dogadać, bo synchronizacja przez ActiveSync możliwa będzie jeszcze do 31 grudnia bieżącego roku.
“We’ve reached an agreement with Google to extend support for new Windows Phone connections to the Google Sync service through December 31, 2013.”
Nic zapewne nie trzeba by przedłużać, gdyby MS uwinął się szybcjej z aktualizacjami a w zasadzie ich rozsyłaniem – nowe protokoły CardDav i CalDav są już bowiem gotowe od jakiegoś czasu i WP8 dostaje je z razem z GDR2, którego rozsyłanie ograniczyło się na razie jedynie do smartfonów HTC. Zagadką pozostaje na razie WP7, którego również owy problem dotyczy a o którego aktualizacjach nie słyszy się już w zasadzie od WP7.8.

 Źródło: WMPU