windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia Urzadzenia

26-27 września kolejna konferencja Nokii. Co zobaczymy tym razem? Phablet a może tablet?

Nokia idzie jak burza z organizowaniem wszelkiego rodzaju konferencji i innych eventów. Dopiero niedawno żartowałem, że Elop pewnie zaraz po premierze L1020 dzwonił do NY, by zarezerwować miejsce na kolejną z nich i okazuje się, że niewiele się chyba pomyliłem. W dniach 26-27 września planowane jest bowiem kolejne wydarzenie, być może Nokia World, które w ubiegłym roku jakimś cudem zostało „pominięte.” Nie mówi się wprost, że będzie to właśnie NW, ale data zdaje się to sugerować. To jak zwykle otwiera pole dla wszelkiego rodzaju domysłów i spekulacji odnośnie tego co podczas tych dwóch dni możemy zobaczyć.
Nokia_Event_NYC 26
Być może będzie to phablet, którego Nokii ewidentnie brakuje w portfolio – telefonem Finów z największym ekranem jest na razie budżetowa Lumia 625 (4.7”). To zdecydowanie za mało i phablet przydałby się chociażby po to, aby dotrzymać kroku konkurencji. Wykluczyć nie można również tabletu, od dawna wiemy, że Finowie chcą się zaangażować w produkcję tych urządzeń, ale swoją decyzję co chwila odkładają na później – być może końcówka września będzie dobrym okresem, by powiedzieć w końcu coś oficjalnie w tym temacie. A może ta data to dla Finów początek nowej, drugiej generacji smartfonów z WP8? Wydaje się to nieco za wcześnie, chociż kto wie. Czas najwyższy na jakąś Lumie z 1080p i czterordzeniowcem, nie sądzicie?
Nokia_Windows_Tablet
Elop już podczas niedawnej konferencji poświęconej Lumii 1020 zapowiedział, że w tym roku czeka nas kolejne ważne „wydarzenie.” Według WPCentral strategia Finów opierać ma się na prezentacji przynajmniej jednego kluczowego urządzenia w każdym z kwartałów, co przeplatane ma być z kolei drobniejszymi „ogłoszeniami” jak np. tym dotyczącym niedawno pokazanej Lumii 625. To oznaczałoby, że przed nami jeszcze przynajmniej dwa „flagowe urządzenia” a w związku z ostatnimi doniesieniami mogą nimi być zarówno phablet jak i tablet. Biorąc pod uwagę fakt, że Windows 8.1 jest już prawie gotowy (RTM), nowe urządzenia do sprzedaży powinny trafić właśnie we wrześniu, najpóźniej w październiku. WPCentral powołując się na swoje, wiarygodne w przeszłości źródło, utrzymuje, że Nokia rzeczywiście testuje tablet, rzekomo 11” o designie przypominającym serię Lumia – zaokrąglone rogi i żywe kolory. W związku z premierą W8.1 wrzesień wydaje się idealnym okresem na prezentację tego typu urządzenia. Ostatni zaś kwartał i GDR3, które ma on przynieś, to z kolei dobra okazja dla phabletu, który trafiłby zapewne do sklepów przed okresem świątecznym i tym samym mógł zawitać pod naszymi świątecznymi drzewkami 24 grudnia a może nawet wcześniej.
nokia-6-inch-phablet
Co wyjdzie z tych domysłów pokaże następne pięć miesięcy 2013 🙂 Spodziewajcie się więc kolejnych „przecieków” w najbliższych tygodniach. Oby tylko nie było tak jak z L1020, bo jakiś element zaskoczenia chyba by się jednak w końcu przydał.

Źródło: MyNokiaBlog, WPCentral, SinaWeibo