windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Poradniki

Jak zaktualizować Windows Phone do Mango w języku polskim

Aktualizacja Mango zbliża się wielkimi krokami, Microsoft oficjalnie potwierdził, że w ciągu najbliższych dni (max 2 tygodnie) telefony pierwszej generacji otrzymają wspomnianą aktualizację. Mango wprowadza również obsługę języka polskiego, nie wszyscy jednak wiedzą, że telefony, które posiadamy obecnie nie otrzymają aktualizacji w języku polskim a w języku jakim pracują aktualnie.
Jest jednak mała sztuczka, która pozwala wyedytować rejestr naszego telefonu tak aby był on widoczny dla Zune jako telefon z językiem polskim. Aktualizacja Mango, którą wówczas otrzymamy będzie również po Polsku. Instrukcja przygotowana przez polskiego użytkownika forum xda-developers rozwiązuje ten problem. Co potrzebujemy aby mieć Mango po Polsku?

  1. Odblokowany telefon z wersją oprogramowania NoDo (7392) lub niższy. Instrukcja odblokowania systemu w wersji 7004. (ROMy w wersji 7004 musicie szukac na forum.xda-developers.com – tu podaje link do HD7, Trophy (niebrandowany)). LG możecie odblokować przez MFG app. Urządzenia można też odblokować oficjalnie developersko.
  2. Zainstalowany edytor rejestru, pobrać go możemy z forum.touchxperience.com/viewtopic.php?f=20&t=593
Po zainstalowaniu edytora rejestru przechodzimy do ścieżki HKEY_LOCAL_MACHINEMUIAvailable dodajemy nowy wpis (New value) z nast. parametrami (rodzaj string):
  • name 0415
  • value: Polish
Teraz wystarczy czekać na aktualizację Mango lub skorzystać z metody na szybszą aktualizację opisaną w wątku: Oficjalne Mango 7720 RTM wyciekło do sieci – instalujemy. Aktualizacja trwa bardzo długo, bądźcie cierpliwi. Po aktualizacji w ustawieniach regionu i języka pojawi się język polski.

Źródło: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216975 by Budniu