windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo

Microsoft zmuszony do zmiany nazwy SkyDrive

Jakiś czas temu, informowaliśmy was, że firma British Sky Broadcasting Group złożyła pozew do sądu przeciwko Microsoft Corporation w sprawie wspólnotowego znaku towarowego, którego gigant z Redmond używa w nazwie SkyDrive.
Ostatnio sąd w Wielkiej Brytanii ostatnio orzekł, że nazwa SkyDrive jest naruszeniem znaku towarowego należącego do British Sky Broadcasting Group (BSkyB). Microsoft przegrał sprawę w sądzie i zgodził się zmienić nazwę swojej usługi chmurowej, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W wydanym oświadczeniu zaznaczono, że ​​Microsoft nie będzie odwoływał się od decyzji sądu, a w zamian BSkyB pozwoli Microsoftowi dalej korzystać z symbolu „w rozsądnym terminie” w celu umożliwienia spokojnego przejścia do nowej marki. Porozumienie zawiera również uzgodnienia finansowe, jednak te nie zostały ujawnione przez MS i BSkyB.
W wywiadzie dla TheVerge.com, rzecznik Microsoftu powiedział:

We’re glad to have resolution of this naming dispute, and will continue to deliver the great service our hundreds of millions of customers expect, providing the best way to always have your files with you.

Historia pokazuje, że MS nie ma ostatnio szczęścia do nazw, poprzednio zrezygnować musieli z nazwy Metro (na wniosek niemieckiego AG Metro), określającej kafelkowy styl Windows’a, teraz przyszła pora na SkyDrive. Swoją drogą, ciekawe jaką nazwę Microsoft wymyśli dla swojej chmury, macie propozycje? 🙂

Źródło: theverge.com