windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo

Joe Belfiore: "GDR2 naprawia problem katalogu Inne." Czyżby?

Katalog Inne to sprawa drażliwa dla każdego użytkownika Windows Phone 8 a w szczególności dla tych, którzy posiadają smartfony z małą ilością pamięci (4GB-8GB). Samozapełniający się katalog skutecznie zabiera cenne mega lub nawet gigabajty pamięci wewnętrznej a w sytuacji, kiedy tylko tam możemy instalować gry i aplikacje tworzy to niemałe problemy. Katalog Inne mieści w sobie wszelkiej maści pliki cache i niestety w żaden sposób nie można ich wyczyścić… no oprócz hard resetu oczywiście. Użytkownicy Lumii dostali wprawdzie narzędzie Kontrola Pamięci, ale to środek, który jedynie pomaga a nie eliminuje problem – jeżeli jednak nigdy nie czyściliście za jego pomocą katalogu Inne, zdecydowanie polecam, bo rezultaty mogą Was zaskoczyć. Posiadacze „nie-Lumii” w WPS również znajdą wszelkiego rodzaju Storage Cleanery, ale ich skuteczność jest podobna, o ile nie mniejsza od Kontroli Pamięci Nokii.
Joe Belfiore, kiedy tylko problem „wypłynął”, oświadczył, że zostanie on „niebawem” rozwiązany,bo MS nad tym pracuje. Druga poprawka WP8 czyli GDR2 wylądowała już na części telefonów, ale w oficjalnym changelogu próżno szukać informacji o katalogu Inne – no chyba, że MS nie lubi się chwalić i umieścił to w podpunkcie: Inne ulepszenia:Zawiera wiele innych ulepszeń systemu Windows Phone. W obliczu podanej ostatnio przez Belfiore informacji tak właśnie należało by myśleć:
belfiore other storage 1
Czyli o katalogu Inne możemy zapomnieć? No nie do końca jak się okazuje. Chłopaki z WPCentral donoszą, że ich Lumia 1020 (32 GB) pracująca oczywiście na GDR2 od wtorku zdążyła zapełnić katalog Inne do ponad 3GB – to dużo, ale jak wiemy zdjęcia (a zwłaszcza auto-upload na SkyDrive) mają w tym spory swój udział, a sytuacja Lumii jest o tyle specyficzna, że podczas pstrykania zdjęć zapisywane są dwa zdjęcia; w pełnej rozdzielczości oraz wersja skompresowana 5MP. Redaktorzy na pewno też nie oszczędzali urządzenia podczas testów. Mimo wszystko jednak 3GB w zaledwie kilka dni? bTo brzmi jakby problem katalogu Inne nie do końca został naprawiony. W przypadku ich Lumii 925 sytuacja wygląda znacznie lepiej – 700 MB po znacznie dłuższym okresie użytkowania.

wp_ss_20130728_0001wp_ss_20130728_0002

Osobiście trudno mi się odnieść do tej kwestii, bo moja Lumia 820 w katalogu Inne uzbierała sobie 1,1 GB od prawie pół roku, ale mowa oczywiście o pracy na starszym oprogramowaniu – GDR2 jeszcze na nią nie zawitało. Zawitało natomiast na smartfony HTC (8S, 8X) i w związku z tym mam do Was prośbę, rzućcie okiem czy w przypadku Waszych urządzeń z GDR2 można mówić rzeczywiście o poprawie. O całkowitym rozwiązaniu problemu raczej nie ma mowy – ze względu na specyfikę systemu jakieś elementy zawsze będą się w katalogu Inne znajdować. O tym też warto pamiętać.

Źródło: WPCentral