windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Nokia Promo Urzadzenia

Problem przebić światła w Lumiach 920

Niedawno Arek informował Was o prawdopodobnie wadliwej partii Lumii 720, w których kolory na wyświetlaczach nie do końca zgadzały się z tym co powinniśmy widzieć. Problem o którym przeczytacie w tym artykule jest znacznie mniej poważny, wręcz nieszkodliwy w niektórych przypadkach, więc spokojnie i bez zbędnej paniki. O zaistniałej sytuacji poinformował mnie z .pl, więc i jemu oddaję głos:
Sprawa dotyczy przebić światła na krawędziach wyświetlacza w miejscach gdzie warstwa dotykowa spotyka się z linią ekranu. Oczywiście przebicia widoczne są tylko pod pewnym kątem, więc patrząc na wprost nie sposób ich zobaczyć ze względu na budowę fizyczną i minimalne zachodzenie warstwy dotykowej nad taflę wyświetlacza. Producent postanowił unormować problem i tylko przypadki w których przebicia widoczne są pod kątem od 75 do 105 stopni są akceptowane w ramach gwarancji. Więc patrząc na wasz smartfon pod kątem poza tym obszarem pozostaje wam…przestać patrzeć w ten sposób. 
Wygląda to mniej więcej tak, chociaż oczywiście stopień tych przebić może się różnić w zależności od egzemplarza.
przebicia
Jeżeli w Waszym smartfonie występuje tego rodzaju problem, jest to dla Was irytujące i co ważniejsze spełniacie „kryteria”, o których pisał djtonka powyżej, to oczywiście macie prawo domagać się naprawy w ramach gwarancji. Problem występuje podobno dość często, ale jak twierdzi Nokia nie wpływa on na jakość i funkcjonalność wyświetlanych obrazów.
djtonka dzięki za info 🙂

Źródło: .pl