windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Photo Programy

Hipstamatic Oggl już dostępne w WPS (WP8). I po co komu Instagram?

UPDATE: Pierwszy raz o tej fotograficznej aplikacji podobnej do popularnego Instagrama mogliśmy usłyszeć przy okazji majowej premiery Lumii 925. Wtedy to też Nokia dumnie prezentowała Oggl, tłumacząc jaka to „cudowna aplikacja.” Teraz (niemal) każdy z nas może przekonać się ile w tym prawdy, bo Oggl można już pobrać na Lumie z WP8 (warunek 1GB RAM-u). Aplikacja to exclusive Finów, a jakże (patrz update).
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po instalacji, to nie spora liczba filtrów a bardzo ładne i estetyczne wykonanie aplikacji. Już pierwsze włączenie aplikacji daje nam do zrozumienia, że będziemy mieli do czynienia z produktem dopracowanym. I tak, rzeczywiście jest, bo Oggl to nie tylko ładny design, ale też płynność działania i sporo funkcji. Ekran główny podzielono na dwa główne elementy: „wizjer” aparatu oraz nasze narzędzia/opcje. Wśród nich znajdziemy 5 ulubionych filtrów, duże przyciski aparatu, dostęp do galerii oraz społeczności i internetowej. Na samym zaś dole dostęp do ustawień manualnych, flesza, zmiany aparatu i filtrów. Na pierwsz rzut oka może to wyglądać nieco dziwnie, opcje zajmują bowiem prawie pół ekranu, ale idzie za tym spora wygoda obsługi, bo wszystko mamy pod ręką.

wp_ss_20130727_0004wp_ss_20130727_0003wp_ss_20130727_0002

Wróćmy jednak do najważniejszego elementu czyli filtrów; tych jest naprawdę sporo, ale nie wszystkie są darmowe. Aby uzyskać dostęp do całego bogatego wachlarza efektów musimy udać się do „sklepu”, gdzie na spokojnie przeglądniemy filtr po filtrze z przykładowymi zdjęciami. Zdecydowanie jest w czym wybierać i co ściągać. Szkopuł tkwi tylko w tym, że po 60 dniowym darmowym okresie „testowym” trzeba będzie wysupłać trochę kasy na ten „dodatkowy sprzęt” – 2,99$ za kwartał lub 9,99$ za rok subskrybcji. Czy to dużo? Chyba nie, z drugiej strony w WPS znajdziemy masę darmowych aplikacji tego typu. Wybór należy więc do Was.
wp_ss_20130727_0005wp_ss_20130727_0007wp_ss_20130727_0006
Osobiście bardzo spodobał mi się Oggl Hipstamatic (pomimo śmiesznej nazwy kojarzącej mi się z hipsterstwem) i aplikacja chyba na stałe zawita na mojej Lumii. Zdecydowanie polecam Wam wypróbować, zwłaszcza jeśli szalejecie za aplikacjami w stylu Instagrama. A i na koniec jeszcze jedno Oggle pozwala dzielić się zdjęciami nie tylko na Facebooku, Twitterze ale też właśnie na Instagramie.

ikona-marketu.pngoggloggle qr

Autorzy Oggle już zapowiadają, że to dopiero początek i wersja dla WP8 niebawem wzbogaci się o nowe funkcje:

This is the very first version on WP8 and not only are we going to improve the experience of using the app shortly we also have a lot more feature coming. First  up are more social media integration, improved image quality, post processing etc etc. 

Miejmy nadzieję, że wraz z nowymi funkcjami zniknie, absurdalne moim zdaniem, ograniczenie dotyczące 1GB RAM-u.

UPDATE: Aplikacja miała być exclusivem na Lumie z WP8, ale zgłaszacie nam, że na innych urządzeniach z WP8 również można ją zainstalować.

banner