windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo

Pojedynek na zdjęcia nocne – Lumia 1020 vs rodzeństwo (Lumia 920 i 925)

W zeszłym roku Nokia zachwyciła świat mobilnej fotografii dwoma wydarzeniami; najpierw pokazując na targach MWC model 808 z imponującą 41-megapikselową matrycą a kilka miesięcy później prezentując Lumię 920 z aparatem, który był w stanie uchwycić niesamowite zdjęcia nocne a do tego oferował jeszcze optyczną stabilizację obrazu. W kwestii fotografii konkurencja miała niewiele do powiedzenia. I wygląda na to, że długo nie będzie miała, bo oto dwa tygodnie temu w Londynie Nokia przedstawia Lumię 1020, która w jednym urządzeniu lączy to co najlepsze w N808 i L920. Czy zmiany są jednak aż tak rewolucyjne? Czy posiadając, którykolwiek z telefonów z Pureview z serii 92X warto wymieniać go na L1020, bo różnica w możliwościach aparatu jest aż tak duża? Zobaczmy.
Na pierwszy rzut pójdą zdjęcia nocne, które zaskoczyły wszystkich podczas premiery L920. Przy okazji warto wspomnieć, że aparat w 925 to w dużej mierze jedynie lekko stuningowana wersja tego z 920 a nie coś zupełnie nowego. OK, zaczynamy.

PS Otwierajcie zdjęcia w nowym oknie/karcie

porownanie1 porownanie2 porownanie3
Cóż, inaczej być nie mogło; większy sensor BSI, imponująca 41 MP matryca w połączeniu technologią oversamplingu pokazują, że mamy nowego króla, jeśli chodzi o zdjęcia nocne. Mimo iż zarówno L920 jak i L925 radzą sobie nieźle, różnice są dość wyraźne. W moim odczuciu zdjęcia z L1020 charakteryzują się:

  • mniejszym zaszumnieniem
  • lepszym balansem bieli
  • większą szczegółowością
  • lepszym odwzorowaniem kolorów
  • fenomenalną wręcz ostrością

Czy warto jednak pozbywać się od razu L92X? Chyba nie. W tak ciężkich warunkach również starsze Lumie dają bardziej niż zadowalające wyniki, zwłaszcza jeśli porównamy je z konkurencją. Najbardziej odstaje tutaj oczywiście najstarsza L920, trudno nie wspomnieć jednak, że model ten pracuje na najstarszym oprogramowaniu a oczekiwany update Amber, jak wiemy ma nieco ulepszyć pracę aparatu w tym modelu.

Nokia-Lumia-1020-Lens

Następnym razem przyjrzymy się jak Lumia 1020 wypada na tle konkurencji w przypadku zdjęć dziennych i wideo.

Źródło: WPCentral