windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Dwie nowe aplikacje od Nokii: YouTube Upload i Nokia Video Trimmer (WP8)

Do pokaźnej listy aplikacji jaką dysponuje Nokia dołączyły niedawno dwie kolejne. Pierwszą z nich jest Video Trimmer, który pozwoli na przycinanie/skracanie filmów. Aplikacja jest do bólu prosta i nie udostępnia w zasadzie innych opcji edycji, mamy jedynie suwak za pomocą którego wybieramy interesujący nas fragment. Druga nowość to YouTube Upload, która jak już pewnie wnioskujecie po nazwie, pozwala na wysyłanie wideo na serwery YT lub podzielenie się nim ze znajomymi.
Chociaż obie aplikacje dostępne są w sklepie nie można ich jeszcze na chwilę obecną zainstalować a przynajmniej tak wygląda sytuacja w przypadku mojej Lumii 820. Dobra informacja jest natomiast taka, że aplikacje trafić powinny na wszystkie modele Lumii z WP8 bez wyjątków.
trimmer
 
yt upload 1
Bardzo cenię sobie pracę Nokii i tworzenie ekskluzywnych aplikacji, ale jeżeli mogę sobie pozwolić na komentarz, to zaczyna mi nieco przeszkadzać ich fragmentacja; mamy aplikację do tworzenia panoram, Sprytne Zdjęcia, Kinograf, Glam Me, Kreatywne Studio, Smart Camera no i teraz jeszcze Trimmer i YT Upload a pewnie coś i tak pominąłem. Jeśli jestem osobą bardzo lubiącą korzystać z możliwości fotograficznych mojej Lumii, to muszę zainstalować większość lub wszystkie te aplikacje i skakać z jednej do drugiej, by wykonać określoną czynność. Czy tego nie da się jakoś ujednolicić i „wepchnąć” do 2 aplikacji? Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia czy Wy też widzicie to w ten sposób?

Nokia Youtube Uploader

ikona-marketu.pngyt uploadyt upload qr

Nokia Video Trimmer 

ikona-marketu.pngtrimmer1trimmer qr

Wpis ten zostanie na pewno odświeżony kiedy obie aplikacje dostępne już będą do ściągnięcia.