windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Promo

Joe Belfiore o aktualizacjach WP8 i staraniach zbalansowania potrzeb użytkowników

To że większość użytkoników Windows Phone 8 jest zawiedzionych aktualizowanie systemu (czy raczej jego wolnym temem) widać wyraźnie i każdy kto śledzi jakąkolwiek stronę internetową poświęconą tej platformie z pewnością się ze mną zgodzi. Pisałem wcześniej, że MS zrzuca część winy za taki stan rzeczy na błędy oraz testowanie nowych chipów, co pochłania sporo czasu. Użytkownika, który wydał ciężko zarobione pieniądze na telefon takie tłumaczenie jednak ani nie przekonuje ani nie satysfakcjonuje, bo chce widzieć realne zmiany, których po dwóch aktualizacjach (jeżeli GDR2, które dostała garstka do nich zaliczymy) jest jak na lekarstwo. Użytkownicy chcą rozwiązania problemu katalogu Inne, oddzielnej regulacji dźwięku, profili i całej masy innych rzeczy niejednokrotnie pisząc o swoich potrzebach na stronach WP, na których przyjmowane są ich sugestie. I na tym się na razie kończy, bo większość tych próśb pozostaje bez odpowiedzi. Wyraz swojej irytacji, wobec takiego stanu rzeczy dał jeden z użykowników WP, pod wypowiedzią którego pewnie i wielu z Was chętnie by się podpisało:
“Ok, we’re here after a year of WP8. We’re about to get the GDR2 update and we’re still not getting anything from the TOP ideas of this forum.
Sometimes I’m wondering Microsoft is listening or not. Or they just simply try to convince us to buy the phone and then leave us here.
GDR2 is just a small update, I see no actual features with high demand from customer on this update.
Things need to changed, OR, we’ll leave this OS. Do something, Microsoft, before it’s too late.
Who’s with me, please vote!”

update wp8

To krótki aczkolwiek dość mocny i konkretny przekaz, który nie został jednak bez odpowiedzi. Joe Belfiore zdecydowanie zapewnił, że:
Microsoft słucha głosu swoich użytkowników i nowe aktualizacje pojawią się jeszcze w tym roku (mowa zapewne o GDR3) a po nich będą również kolejne. Problem w tym, że firma stoi przed dużym wyzwaniem, gdzie musi znaleźć równowagę pomiędzy ulepszaniem obecnych telefonów dla swoich klientów, typowych „zapaleńców” a umożliwianiem tworzenia nowych urządzeń dla szerszego grona odbiorców. Najważniejszy jest rozwój ekosysemu WP i zwiększanie liczby osób korzystających z tej platformy i tym samym zachęcanie deweloperów do „inwestowania w WP”. Te wszystkie działania pochłaniają sporo czasu i pracy, ale MS nie zapomina również o nowych funkcjach, które obecne są i będą w następnych aktualizacjach.
windowsbluedrup
Chociaż zgadzam się z Belfiore w kwestii priorytetów czyli popularyzacji WP i rozwijania ekosystemu; a tutaj największą rolę odgrywają rzeczywiście budżetowce, trudno nazywać chyba brak pewnych funkcji WP potrzebą tylko „zapaleńców”, bo z większości korzysta to również wspomniane „szersze grono”, które w końcu tworzy największą klientele Microsoftu i jego partnerów. O tym nie powinna zapominać ekipa Belfiore.
Czekamy zatem co przyniesie przyszłość i poprawki, GDR3 oraz ta, z którą wiążemy największe nadzieje na zmiany czyli „Blue.” Dla wielu użytkowników bedzie to z pewnością moment, w którym zdecydują zostać, czy opuścić statek Microsoftu.

Źródło: WPCentral