windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Nowe Lumie będą smuklejsze i z większymi ekranami

Nie tak dawno pisaliśmy, że według plotek następna seria Lumii przyniesie nam większe ekrany. Wielu z Was podobnie jak i ja nie jest zwolennikami takich poczynań, ale cóż, wygląda na to, że tak będzie wyglądać przyszłość. Mówi o niej (chociaż nie wprost) sam Stefan Pannenbecker z Nokii, człowiek odpowiedzialny właśnie za design urządzeń.
W rozmowie z Vodafone zaznacza on, że „nowoczesne smartfony pełnią dla nas wielokrotnie role kilku urządzeń, tak więc logiczne jest tworzenie nie tylko urządzeń z małymi, ale też dużymi wyświetlaczami. Dla wielu osób rozmiar ekranu to sprawa priorytetowa. Pannenbecker przyznaje, że osobiście woli korzystać ze smartfonów, które można w pełni obsłużyć jedną ręką (L925), rozumie jednak, że niektórzy mają „większe” potrzeby a możliwość wyboru to coś co Nokia chce dawać swoim klientom.”
Lumia_625_Queued
Czyżby miała zatem potwierdzić się plotka o przyszłych „wielko-ekranowych” Lumiach?
„- Nokia Lumia 525 o 4.5 calowym ekranie
– Nokia Lumia 625 o 4.6 calowym ekranie (ten model możemy w zasadzie już potwierdzić)
– Nokia Lumia 725 o 5 calowym ekranie
– Nokia Lumia 825 o 5.2 calowym ekranie
– Nokia Lumia 926  o 5.5 calowym ekranie”
Więcej przeczytacie w artykule Pawła pod tym linkiem.
Większe ekrany to jednak nie wszystko, bo Nokia będzie też pomniejszać; Finowie chcą się zająć nie tylko grubością swoich telefonów, które do tej pory nieco odstawały od konkurencji, ale też ramkami wokół ekranów.
nokia_n9_900_920
Jeśli zaś chodzi o design i materiały Nokia wychodzi najwyraźniej z założenia, że bez sensu zmienniać coś co jest dobre. Dalej więc do czynienia będziemy mieli z kolorowym i wytrzymałym poliwęglanem. Wygląd urządzeń natomiast może przejść małą ewolucję, ale o drastycznych czy rewolucyjnych zmianach raczej możemy zapomnieć. Oby tylko ten ciągle lekko modyfikowany design Lumii 800 a w zasadzie N9 nie przyjadł się wkrótce klientom.

 Źródło: blog Vodafone/@evleaks